Spoločnosť Deutsche Bahn začala postupne obnovovať vlakovú dopravu po tom, čo v utorok večer dočasne pozastavila prevádzku v celej krajine v dôsledku poruchy komunikačného systému. Informuje o tom agentúra DPA. Štátny železničný prevádzkovateľ uviedol, že zistil príčinu poruchy a že zamestnanci pracujú na jej odstránení.
Bližšie podrobnosti však zatiaľ neposkytol. Regionálni a prímestskí železniční prevádzkovatelia v rámci spoločnosti Deutsche Bahn v stredu uviedli, že prevádzka sa postupne obnovuje, zároveň však varovali, že výrazné meškania a rušenia spojov budú pravdepodobne pretrvávať až do stredajšieho rána.
Spoločnosť predtým uviedla, že došlo k celonárodnej poruche digitálneho komunikačného systému GSM-R, ktorý sa používa na vnútornú komunikáciu v rámci železničnej siete. Generálna riaditeľka Deutsche Bahn Evelyn Pallaová vtedy tiež uviedla, že spoločnosť sa snaží dostať vlaky do staníc, aby mohli cestujúci bezpečne vystúpiť.
Spoločnosť následne informovala, že cestujúcim poskytuje poukážky na taxíky a ubytovanie v hoteloch. Porucha ovplyvnila aj niektoré prímestské železničné spoje prevádzkované spoločnosťou Deutsche Bahn vrátane celej berlínskej siete S-Bahn.
Miestni prevádzkovatelia vo viacerých mestách hlásili pozastavenie prevádzky alebo meškania spojov, zatiaľ čo ostatné systémy mestskej dopravy vrátane hamburského metra fungovali naďalej bez obmedzení.
Výpadok zasiahol aj súkromných železničných dopravcov. Spoločnosť Metronom, ktorá prevádzkuje regionálnu osobnú dopravu v severnom Nemecku, uviedla, že narušenie sa dotklo všetkých jej vlakov.