StoryEditor

Rakúsko získalo z fondu obnovy Európskej únie ďalších 325 miliónov eur

22.06.2026, 16:54
Autor:
TASRTASR

Rakúsko dosiahlo 89 percent míľnikov a cieľov stanovených v rámci národného plánu obnovy a odolnosti.

 

Rakúsko získalo z fondu obnovy EÚ ďalších 325 miliónov eur. Vyplatenie prostriedkov v pondelok oznámila Európska komisia (EK).

Po započítaní tejto platby už Rakúsko získalo 3,96 miliardy eur, čo predstavuje 92 percent z vyčlenenej sumy. Informuje o tom agentúraAPA.

Rakúsko dosiahlo 89 percent míľnikov a cieľov stanovených v rámci národného plánu obnovy a odolnosti, uviedla Komisia.

K opatreniam podporeným štvrtou platbou patria inštalácie fotovoltických zariadení, príspevky na opravu elektrospotrebičov, financovanie centier základnej zdravotnej starostlivosti, ako aj zaobstaranie notebookov a tabletov pre školopovinné deti s cieľom zlepšiť ich študijné výsledky, priblížila EK.

Členské štáty EÚ musia splniť zostávajúce ciele do augusta tohto roka a predložiť svoje posledné žiadosti o platbu do konca septembra 2026.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
22. jún 2026 16:55