StoryEditor

Inšpekcia obvinila šiestich dopravných policajtov, pokuty mali vyberať bez evidencie

16.06.2026, 11:13
Autor:
TASRTASR

Podľa Úradu inšpekčnej služby mali počas výkonu služby ukladať vodičom a ďalším účastníkom cestnej premávky blokové pokuty, pričom vybranú hotovosť si mali ponechávať.

Šiesti príslušníci Policajného zboru z Krajského dopravného inšpektorátu v Košiciach čelia obvineniu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Podľa Úradu inšpekčnej služby mali počas výkonu služby ukladať vodičom a ďalším účastníkom cestnej premávky blokové pokuty, pričom vybranú hotovosť si mali ponechávať. Informovala o tom hovorkyňa inšpekcie Andrea Dobiášová.

Akciu s názvom Vyberači vykonali príslušníci inšpekcie v pondelok skoro ráno na viacerých miestach v Košiciach a okolí. Zúčastnili sa na nej aj príslušníci Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Vyšetrovateľ ÚIS na základe zabezpečených dôkazov vzniesol policajtom obvinenie. „Obvinení príslušníci PZ počas výkonu služby ukladali vodičom a ďalším účastníkom cestnej premávky blokové pokuty, pričom takto získanú hotovosť si ponechávali a zistené priestupky riadnym spôsobom neevidovali v informačných systémoch, čím zneužili svoju právomoc a získali neoprávnený prospech,“ doplnila hovorkyňa.

Po zadržaní obvinených nasledovali ďalšie procesné úkony. Vyšetrovateľ ÚIS vykonal celkovo 12 prehliadok iných priestorov, počas ktorých zaistili mobilné telefóny, pokutové bloky a ďalšie vecné dôkazy. Obvinení budú stíhaní na slobode.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. jún 2026 04:19