StoryEditor

Úrad vlády ukončil súkromný nájom, časť zamestnancov presťahoval do Karáčoniho paláca

05.06.2026, 13:21
Autor:
TASRTASR

Druhú časť zamestnancov v priebehu júna presťahujú do aktuálne rekonštruovaných administratívnych priestorov na Hanulovej ulici v Dúbravke.

Úrad vlády k 31. máju ukončil prenájom súkromných administratívnych priestorov v centre Bratislavy. Časť zamestnancov presťahoval do novozrekonštruovaných štátnych priestorov národnej kultúrnej pamiatky Karáčoniho paláca.

Druhú časť zamestnancov v priebehu júna presťahujú do aktuálne rekonštruovaných administratívnych priestorov na Hanulovej ulici v Dúbravke. Úrad vlády o tom informoval na sociálnej sieti.

Úrad za bývalej vlády uzatvoril koncom roka 2020 zmluvu o nájme súkromných administratívnych priestorov, do ktorých sa presťahovali zamestnanci zo štátnych budov. „Pôsobenie v súkromných priestoroch Úrad vlády SR stálo mesačne v priemere viac ako 190-tisíc eur za nájomné plus ďalších viac ako 90.000 eur za prevádzkové náklady a energie,“ skonštatoval. ÚV tvrdí, že celkovo za toto pôsobenie v rámci nevypovedateľnej zmluvy zaplatil viac ako 15 miliónov eur.

Po presune budú zamestnanci ÚV v obnovených priestoroch, ktoré sú vo vlastníctve úradu. Prijaté rozhodnutie je podľa neho signálom, že štát má v prvom rade efektívne využívať vlastný majetok a hospodáriť s verejnými financiami zodpovedne.

„Cieľom nie je len ukončenie jedného nevýhodného nájmu, ale nastavenie princípu, podľa ktorého štátne inštitúcie nemajú bez reálnej potreby uzatvárať finančne náročné nájomné zmluvy na súkromné budovy, a už vôbec nie v najdrahších lokalitách Slovenska, pokiaľ disponujú vlastnými priestormi schopnými zabezpečiť ich riadne fungovanie,“ uviedol úrad.

 

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. jún 2026 00:03