Maďarský minister národného hospodárstva Márton Nagy zvolal v pondelok z dôvodu dovozných ciel uvaleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom Fórum vyjednávania obchodných komôr. Podľa agentúry MTI krízový štáb zasadal tento rok už druhýkrát, informuje spravodajca TASR v Budapešti.
Na stretnutí sa zúčastnili nielen príslušné asociácie a komory, ale aj veľké maďarské podniky, aby diskutovali o situácii spôsobenej Trumpovými clami.
Nagy uviedol, že tento druh spoločného uvažovania a dialógu prispieva k vytvoreniu jasného obrazu o situácii a k zmapovaniu ekonomických dôsledkov, takže rokovania budú pokračovať ďalej.