StoryEditor

Vzhľadom na clá USA zvolal maďarský minister Nagy krízový štáb

07.04.2025, 17:02
Autor:
TASRTASR

Márton Nagy uviedol, že tento druh spoločného uvažovania a dialógu prispieva k vytvoreniu jasného obrazu o situácii a k zmapovaniu ekonomických dôsledkov, takže rokovania budú pokračovať ďalej.

Maďarský minister národného hospodárstva Márton Nagy zvolal v pondelok z dôvodu dovozných ciel uvaleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom Fórum vyjednávania obchodných komôr. Podľa agentúry MTI krízový štáb zasadal tento rok už druhýkrát, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Na stretnutí sa zúčastnili nielen príslušné asociácie a komory, ale aj veľké maďarské podniky, aby diskutovali o situácii spôsobenej Trumpovými clami.

Nagy uviedol, že tento druh spoločného uvažovania a dialógu prispieva k vytvoreniu jasného obrazu o situácii a k zmapovaniu ekonomických dôsledkov, takže rokovania budú pokračovať ďalej.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. jún 2026 00:10