Slováci v NHL nebodovali, Nemec sa tešil z víťazstva New Jersey

28.02.2024, 07:40

Slafkovský nebodoval vo štvrtom stretnutí za sebou, inkasoval iba dva dvojminútové tresty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

V dvanástich zápasoch NHL v noci na stredu sa predstavili štyria slovenskí hokejisti, ani jeden z nich nebodoval. Montreal s Jurajom Slafkovským zdolal Arizonu 4:2 a zastavil päťzápasovú sériu prehier. Z víťazstva sa tešili aj Šimon Nemec v drese New Jersey a Martin Pospíšil s Calgary, prehru zaznamenal iba Erik Černák s Tampou Bay.

Slafkovský nebodoval vo štvrtom stretnutí za sebou, inkasoval iba dva dvojminútové tresty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Počas 18 minút na ľade zaznamenal aj mínusový bod, jednu strelu na bránku a štyri bodyčeky. V jednom striedaní ho tréner "Habs" Martin St. Louis nechal sedieť na lavičke a nasadil namiesto neho Joshuu Roya. Coyotes sa trápia, prehrali 13. zápas v rade.

Calgary si poradilo s Los Angeles rovnako 4:2 a vyhralo štvrtý zápas za sebou. Pospíšil odohral za Flames 16 a pol minúty, s ôsmimi bodyčekmi atakoval svoje osobné maximum z 16. decembra, keď predviedol deväť hitov. Pripísal si aj jeden mínusový bod.

Tampa Bay s Černákom prehrala v dôležitom súboji na ľade Philadelphie 2:6. Flyers rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine, ktorú vyhrali 5:1. Černák v drese Lightning počas 17 a pol minúty predviedol jeden bodyček. Zápas museli v prvej tretine na desať minút prerušiť pre výpadok elektrického prúdu.

Hráči New Jersey triumfovali na ľade San Jose 7:2, Nico Hischier prispel k víťazstvu gólom a tromi asistenciami, Jack Hughes mal bilanciu 1+2. Nemec si počas 15:23 min. na ľade pripísal jednu strelu na bránku a plusový bod.

Washington stále bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral na ľade Detroitu vysoko 3:8. Jakub Demek si musí počkať na svoj debut v NHL, v súboji jeho Vegas na ľade Toronta figuroval v zápise ako zdravý náhradník. Golden Knights zvíťazili 6:2 aj vďaka dvom gólom a asistencii Jonathana Marchessaulta a zastavili súperovi jeho sedemzápasovú víťaznú sériu.

NHL - výsledky:

Detroit - Washington 8:3, Florida - Buffalo 3:2, Montreal - Arizona 4:2, Philadelphia - Tampa Bay 6:2, Toronto - Vegas 2:6, Minnesota - Carolina 2:3, Nashville - Ottawa 4:1, Winnipeg - St. Louis 4:2, Calgary - Los Angeles 4:2, Colorado - Dallas 5:1, Vancouver - Pittsburgh 3:4 pp, San Jose - New Jersey 2:7

01 - Modified: 2024-02-27 16:04:28 - Feat.: 1 - Title: V čakárni na NHL je najviac Slovákov za posledné roky. Je to dobrá správa pre náš hokej? 02 - Modified: 2024-02-26 09:38:49 - Feat.: 0 - Title: Trpká spoveď nášho úspešného hokejistu. Keď stratil milovanú mamu prešiel si peklom! 03 - Modified: 2024-02-25 15:20:27 - Feat.: 1 - Title: Fyzický útok i šokujúce video. Odvrátia sa sponzori od nášho hokeja? Priame riziko ešte nehrozí, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-02-25 06:27:46 - Feat.: 1 - Title: Rangers vyhrali desiatykrát za sebou, vyrovnali tak klubový rekord 05 - Modified: 2024-02-25 06:27:18 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil strelil gól v zápase zámorskej NHL, prispel k víťazstvu Calgary 06 - Modified: 2024-02-24 22:04:31 - Feat.: 1 - Title: Nemec uspel v NHL v zápase proti Slafkovskému, k víťazstvu prispel asistenciou
01 - Modified: 2024-05-03 12:58:38 - Feat.: - Title: Relácia Elementy ženy: Tréner Tomáš Mihálik o výhodách silového tréningu, čo s boľavým chrbátom a veriť influencerom? 02 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 03 - Modified: 2024-04-30 09:48:42 - Feat.: - Title: KVÍZ: Ste pripravení na cyklistickú sezónu? Ako chrániť bicykel aj seba? Otestujte sa! 04 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 05 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
03. máj 2024 19:39