Tampa s Černákom prehrala s Chicagom, Bedard so štyrmi bodmi. Hokejisti Montrealu so Slafkovským zvíťazili

10.11.2023, 07:09

Slafkovský odohral za Canadiens 13:17 minúty a pripísal si jednu strelu a hit. Víťazstvo Montrealu zariadil v 63. minúte Cole Caufield.

Hokejisti Montrealu v zostave s Jurajom Slafkovským zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NHL na ľade Detroitu 3:2 po predĺžení. Bodovo naprázdno vyšiel aj obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay prehrala s Chicagom 3:5. Connor Bedard prispel k triumfu Blackhawks štyrmi bodmi. Colorado s Tomášom Tatarom nestačilo na Seattle 3:4. V 11 dueloch sa zrodili dva hetriky - trojgólové zápasy zaznamenali Charlie Coyle z Bostonu a Kyle Connor z Winnipegu.

Slafkovský odohral za Canadiens 13:17 minúty a pripísal si jednu strelu a hit. Víťazstvo Montrealu zariadil v 63. minúte Cole Caufield. Obranca hostí Mike Matheson zaznamenal v stretnutí gól a dve asistencie.

Bedard bol hrdinom Chicaga na ľade Lightning, keď sa blysol 4 bodmi (2+2). Prvý muž draftu 2023 dosiahol prvý viacbodový zápas v profilige. V 12 stretnutiach strelil sedem gólov a pridal štyri asistencie. Černák nastúpil v prvej obrannej dvojici "bleskov". Odohral 17:22 minúty, pripísal si dve strely, tri hity a mínusový bod.

Avalanche neuspeli proti Seattlu, keď o víťazstve hostí rozhodol 32 sekúnd pred koncom tretej časti Oliver Bjorkstrand. Tatar nastúpil na krídle štvrtého útoku a strávil na ľade 10:59 minúty. Slovenský útočník nebodoval v piatom zápase za sebou. Colorado prehralo štvrtý z uplynulých šiestich duelov.

Coyle strelil svoj prvý hetrik v kariére a pomohol Bostonu k víťazstvu nad New Yorkom Islanders 5:2. Tridsaťjedenročný útočník pridal okrem hetriku aj asistenciu. Bruins sa v úvode sezóny darí, keď uspeli v jedenástom z trinástoch zápasov a sú na čele Východnej konferencii.

Jets zdolali Nashville Predators 6:3 a dosiahli tretie víťazstvo v rade. V drese domácich sa 4 bodmi (3+1) blysol Connor. Mark Scheifele zaznamenal štyri asistencie.

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
05. máj 2024 06:13