StoryEditor

Trnava dostala pokutu a uzatvorili jej štadión, počas zápasu fanúšikovia kričali antisemitské pokriky

27.10.2023, 16:39
Autor:
TASRTASR

Po dôslednom vyhodnotení zadokumentovaných porušení Disciplinárneho poriadku uložila disciplinárka komisia Trnave finančnú pokutu vo výške 6000 eur a podmienečne jej uzatvorila štadión na jeden zápas.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu sa na svojom zasadnutí zaoberala incidentmi, ku ktorým prišlo minulú nedeľu počas stretnutia Niké ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava.

Po dôslednom vyhodnotení zadokumentovaných porušení Disciplinárneho poriadku uložila Trnave finančnú pokutu vo výške 6000 eur a podmienečne jej uzatvorila štadión na jeden zápas. V nasledujúcom domácim derby so Slovanom bude zákaz vstupu do niektorých sektorov štadióna.

"Disciplinárna komisia kontinuálne deklaruje a svojimi rozhodnutiam potvrdzuje, že razí nulovú toleranciu voči nenávistným prejavom s extrémistickým (v tomto prípade antisemitským) charakterom. Tento prístup k problematike netolerantných, nenávistných a extrémistických prejavov na futbalových zápasoch DK SFZ opakovane publikovala aj vo svojich komuniké. Napriek tomu sa počas stretnutia priaznivci domáceho klubu dopustili opakovaného skandovania nenávistných protižidovských prejavov namierených nielen voči klubu ŠK Slovan Bratislava, ale v jednom prípade aj voči jeho konkrétnemu hráčovi. Aj vzhľadom k opakovaným recidívam takýchto netolerovateľných prejavov DK SFZ považuje za adekvátne a potrebné, aby v nasledujúcom vzájomnom stretnutí bol sektor domácich ´ultras´, v ktorom sa tieto nežiadúce prejavy vyskytujú, zatvorený," uvádza sa v úradnej správe zverejnenej na oficiálnej webovej stránke SFZ.

Podľa DK boli predpisy SFZ výrazne porušené aj v dôsledku použitia pyrotechniky vo veľkom rozsahu. "Tá bola navyše použitá spôsobom reálne ohrozujúcim život a zdravie nielen fanúšikov, ale aj hráčov, na základe čoho muselo byť stretnutie dvakrát prerušené. DK SFZ pri vyhodnocovaní závažnosti týchto previnení vychádzala aj zo správ hasičského zboru či záchrannej služby, pričom v dôsledku použitia pyrotechniky došlo k zdokumentovaným zraneniam priaznivcov v sektore domácich. Je potrebné tiež zdôrazniť, že práve včasný zásah príslušníkov hasičského zboru pri požiari v domácom sektore na začiatku stretnutia zabránil oveľa závažnejším následkom, ktoré v zaplnenom sektore mohli nastať."

Pokutu vo výške 1000 eur dostal aj ŠK Slovan Bratislava za hrubé nešportové správanie jeho fanúšikov v inkriminovanom derby na pôde Spartaka - vulgárne pokriky, hrubé urážky súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti a zapálenie šálu súpera v sektore hostí.

01 - Modified: 2023-12-05 08:15:17 - Feat.: - Title: Slavia dáva druhú šancu problémovému špílmachrovi. Ihattaren má v Edene rok na to, aby sa predviedol 02 - Modified: 2023-12-05 15:46:53 - Feat.: - Title: Slavia dáva druhú šancu problémovému špílmachrovi. Ihattaren má v Edene rok na to, aby sa predviedol 03 - Modified: 2023-11-30 22:11:39 - Feat.: - Title: Trpká prehra proti Razgradu. Trnava doma inkasovala rozhodujúci gól päť sekúnd pred koncom nadstavenia 04 - Modified: 2023-11-30 21:00:47 - Feat.: - Title: Dva gólové pozdravy Kucku zabezpečili Slovanu európsku jar. Belasí vyhrali na pôde húževnatého Klaksvíku 05 - Modified: 2023-11-30 10:00:00 - Feat.: - Title: Nevyhrali tam ani silné zahraničné tímy. Slovan chce uspieť na pôde pohárovej senzácie a spečatiť postup
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
06. december 2023 08:06