Slovan zvíťazil v Trnave a vedie ligu pred Trenčínom, fanúšikovia spôsobili požiar

22.10.2023, 19:49

Už v úvodných sekundách hlavný rozhodca prerušil zhruba na päť minút zápas po tom, ako domáci fanúšikovia spôsobili vo svojom sektore požiar a zasahovať museli hasiči.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom derby v rámci 11. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky. Úradujúci majster natiahol víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach na osem stretnutí a vedie ligu pred AS Trenčín, s ktorým má na konte rovnaký počet 23 bodov, ale odohral o zápas menej. Trnava figuruje na šiestom mieste.

Niké liga - 11. kolo

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 66. Zeljkovič - 64. Čavrič, 76. Lovat, ŽK: Ďuriš, Mikovič - Barseghjan, Blackman, Lovat. Rozhodovali: Ziemba - Poláček, Vorel.

Trnava: Takáč - Kóša, Štetina, Djurič - Koštrna (79. Šulek), Zeljkovič, Procházka (84. Paur), Mikovič (46. Ristovski) - Ofori (79. Bernát), Ďuriš, Daniel

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer - Blackman (87. Pauschek), Kankava, Kucka, Lovat - Barseghjan, Čavrič (90.+1 Savvidis), Zmrhal (65. Strelec)

Už v úvodných sekundách hlavný rozhodca prerušil zhruba na päť minút zápas po tom, ako domáci fanúšikovia spôsobili vo svojom sektore požiar a zasahovať museli hasiči. Prvý polčas 159. derby Trnavy a Slovana priniesol bojovný futbal s minimom šancí a bez priameho streleckého pokusu na bránu.

Po hodine hry vyšiel Slovanu rýchly brejk, Kucka "posadil" loptu na hlavu Čavriča a ten ju umiestnil presne k žrdi. Domáci vyrovnali o dve minúty, z diaľky sa presadil Zeljkovič a otvoril si strelecký účet v lige. Slovan napokon strhol víťazstvo na svoju stranu po exportnom góle Lovata.

01 - Modified: 2024-05-02 12:09:23 - Feat.: - Title: Víťaz, čo pláva neoblomne proti prúdu a zostáva verný svojej filozofii. Fiľov klub je európsky unikát 02 - Modified: 2024-05-01 15:09:07 - Feat.: - Title: Slovenský pohár ovládli futbalisti Ružomberka. Získali druhú trofej 03 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 04 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 05 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. máj 2024 03:25