StoryEditor

Nemecko a Belgicko preskúmajú možné zdravotné riziká spojené s iPhonom 12

14.09.2023, 13:29
Autor:
ČTKČTK

Nemecká Spolková agentúra pre siete uviedla, že postup Francúzska by mohol slúžiť ako usmernenie pre celú Európu a že ak celý proces vo Francúzsku dostatočne pokročí, preskúma túto otázku aj pre nemecký trh.

Nemecko a Belgicko preskúmajú možno zdravotné riziká spojené s Iphonom 12 od spoločnosti Apple. S odvolaním sa na dnešné vyjadrenie belgického štátneho tajomníka pre digitalizáciu a nemeckého regulátora o tom informovala agentúra Reuters. Paríž tento týždeň oznámil, že tento šikovný telefón prechodne stiahne z predaja, pretože vyžaruje príliš silné elektromagnetické vlny. Spoločnosť Apple v stredu uviedla, že iPhone 12, uvedený na trh v roku 2020, bol certifikovaný viacerými medzinárodnými orgánmi, podľa ktorých spĺňa normy.

"Je mojou povinnosťou zabezpečiť, aby všetci občania ...boli v bezpečí," uviedol vo vyhlásení belgický štátny tajomník pre digitalizáciu Mathieu Michel. "Urýchlene som sa obrátil na (regulačný) úrad IBPT-BIPT a požiadal ho o analýzu potenciálneho nebezpečenstva výrobku," uviedol Michel. Dodal, že regulačný úrad tiež vyzval, aby neskôr preskúmal všetky telefóny Apple aj zariadenia iných výrobcov.

Nemecká Spolková agentúra pre siete uviedla, že postup Francúzska by mohol slúžiť ako usmernenie pre celú Európu a že ak celý proces vo Francúzsku dostatočne pokročí, preskúma túto otázku aj pre nemecký trh. "Spolková agentúra pre siete je v úzkom kontakte s zodpovedným orgánom vo Francúzsku," uviedol regulátor.

Holandský regulátor digitálneho sektora uviedol, že sa záležitosťou zaoberá a požiada americkú firmu o vysvetlenie. Zdôraznil však, že "neexistuje žiadne akútne bezpečnostné riziko". Talianske ministerstvo priemyslu informovalo, že situáciu sleduje, ale zatiaľ nepodniká žiadne kroky.

Telefóny iPhone sú kľúčovým produktom Applu a na tržbách tejto najhodnotnejšej spoločnosti sveta sa podieľajú zhruba polovicou. Doteraz sa celosvetovo predalo podľa odhadov vyše 2,3 miliardy iPhonov.

Vedci v posledných dvoch desaťročiach vykonali obrovské množstvo štúdií, aby posúdili zdravotné riziká plynúce z mobilných telefónov. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nebolo zistené, že by používanie mobilných telefónov malo nepriaznivé účinky na zdravie, pripomenula agentúra Reuters.

01 - Modified: 2023-09-26 18:07:14 - Feat.: - Title: Nemecko pripravuje s Poľskom a Českom dodatočné hraničné kontroly proti nelegálnym migrantom 02 - Modified: 2023-09-26 14:10:11 - Feat.: - Title: Nemeckí policajti namietajú proti zavedeniu kontrol na hraniciach s Poľskom a Českom 03 - Modified: 2023-09-26 12:45:28 - Feat.: - Title: Bývalý ochrankár údajne znásilňoval utečenkyne v nemeckom Norimbergu 04 - Modified: 2023-09-26 10:27:06 - Feat.: - Title: V Brandenbursku prekročili svoje kapacity pre migrantov, od vlády žiadajú tvrdšiu azylovú politiku 05 - Modified: 2023-09-26 08:15:11 - Feat.: - Title: Nedostatok pozitívnych stimulov zbrzdí rast nemeckej ekonomiky v roku 2024, tvrdia analytici
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
27. september 2023 00:31