StoryEditor

Rusko tvrdí, že pri Kryme zostrelilo osem ukrajinských dronov a zničilo tri člny

10.09.2023, 07:08
Autor:
ČTKČTK

Vojenské motorové člny, ktoré boli vyrobené v USA a v ktorých plávali príslušníci ukrajinských ozbrojených síl, boli zničené severovýchodne od Hadieho ostrova, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Rusko tvrdí, že jeho sily nad Čiernym morom neďaleko Krymského polostrova dnes zostrelili osem ukrajinských dronov a zničili tri motorové člny. Podľa agentúry Reuters to uviedlo ruské ministerstvo obrany. Rusko polostrov Krym v rozpore s medzinárodným právom anektovalo v roku 2014.

Vojenské motorové člny, ktoré boli vyrobené v USA a v ktorých plávali príslušníci ukrajinských ozbrojených síl, boli zničené severovýchodne od Hadieho ostrova, uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení na komunikačnej sieti Telegram.

O škodách ani obetiach súvisiacich s oboma incidentmi Rusko neinformovalo. Agentúre Reuters sa pravdivosť tvrdení ruského ministerstva obrany nepodarilo overiť a Ukrajina vec bezprostredne nekomentovala.

Rusko strategicky významný Hadí ostrov obsadilo prvý deň invázie na Ukrajinu vlani vo februári. Ostrovček ležiaci zhruba 150 kilometrov južne od Odesy sa stal symbolom ukrajinského odporu, keď tamojšia posádka nevyberanými slovami odmietla ruské výzvy na zloženie zbraní.

Na konci minulého júna sa Rusi po rade ukrajinských vzdušných a delostreleckých útokoch z miesta stiahli. 4. júla 2022 sa tam vylodila ukrajinská jednotka, ktorá nad ostrovom opäť vztýčila ukrajinskú vlajku.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
26. september 2023 08:08