StoryEditor

Pápež nemôže byť sprostredkovateľom mieru na Ukrajine, lebo je proruský, tvrdí Podoľak

08.09.2023, 18:34
Autor:
TASRTASR

Poradca vedúceho ukrajinskej prezidentskej kancelárie poukázal aj na ruské investície v Inštitúte pre náboženské diela.

Pápež František nemôže byť sprostredkovateľom ukončenia vojny na Ukrajine, pretože je proruský, vyhlásil v piatok poradca vedúceho ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoľak, informuje agentúra ANSA.

"Pápež nemôže zohrávať úlohu sprostredkovateľa, lebo je proruský, nedôveryhodný," uviedol Podoľak v dlhom polemickom rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu 24 Kanal.

Poukázal tiež na ruské investície v Inštitúte pre náboženské diela, ktorý je verejnosti známy ako vatikánska banka a má výlučnú právomoc nad správou majetku Svätej stolice.

image

Pápež uznal, že jeho nedávne výroky o Rusku boli zle formulované

Vyjadrenia Podoľaka prichádzajú dva týždne po tom, ako pápež František počas videopríhovoru k účastníkom 10. všeruského stretnutia katolíckej mládeže v Petrohrade povedal, že sú dedičmi "veľkého ruského impéria".

V príhovore hovoril aj o ruských cároch Petrovi I. a Kataríne II., ktorí sú známi tým, že významne rozšírili ruské územie.

Po kritike zo strany Ukrajiny pápež uznal, že svoje slová zle formuloval, a objasnil, že chcel mladým Rusom pripomenúť ich kultúrne, nie politické dedičstvo.

 

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
22. september 2023 10:51