StoryEditor

Po celom svete sa hľadá originálna basgitara Paula McCartneyho

03.09.2023, 20:01
Autor:
ČTKČTK

Na čele pátracieho tímu je Nick Wass, ktorý pracoval ako marketingový manažér a vývojár elektrických gitár Höfner.

Po celom svete začalo hľadanie jedného z najslávnejších nástrojov hudobnej histórie, originálnej basgitary bývalého člena Beatles Paula McCartneyho. O pomoc pri hľadaní požiadal nemecký výrobca nástrojov v rámci projektu nazvaného Lost Bass Project a vyzýva všetkých, aby sa podelili o informácie, kde by sa mohla nachádzať gitara, ktorá bola naposledy videná pred rozpadom kapely pred viac ako 50 rokmi. Upozornil na to dnes server BBC.

McCartney nástroj značky Höfner kúpil v Hamburgu v roku 1961 za iba 30 libier. Hral na neho okrem iného v piesňach Love Me Do a She Loves You. O osem rokov neskôr sa ale po nakrúcaní filmu Get Back gitara stratila.

Na čele pátracieho tímu je Nick Wass, ktorý pracoval ako marketingový manažér a vývojár elektrických gitár Höfner. V snahe vyriešiť "najväčšiu záhadu v dejinách rokenrolu" spojil sily s dvoma novinármi. Wass dlhodobo spolupracuje s McCartneym a napísala o zmiznutej gitare Höfner 500/1 Violin Bass knihu.

Wass povedal, že slávny člen Beatles sa ho na gitaru spýtal pri nedávnom rozhovore. A tak začala kampaň za jej nájdenie. Uviedol, že nie je jasné, čo sa s nástrojom, ktorý bol pravdepodobne odložený po tom, ako Beatles dokončili nakrúcanie filmu Get Back v roku 1969, stalo. "Je to basgitara, ktorá urobila Beatles," povedal Wass.

V roku 1963 sa pri vianočnom koncerte kapely vo Finsbury Parku stratila gitara, ktorú John Lennon používal pri skladaní piesne I Want to Hold Your Hand. Tá sa objavila o 51 rokov neskôr a v aukcii sa predala za 1,9 milióna libier.

01 - Modified: 2023-07-28 12:00:00 - Feat.: - Title: GALÉRIA Ako vyzerali hudobné legendy, keď mali 20 rokov? Niektorých možno ani nespoznáš
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
03. október 2023 14:59