StoryEditor

Budatínsky hrad navštívi Sherlock Holmes, pomôže hľadať biele strašidlo

03.09.2023, 17:39
Autor:
TASRTASR

Do pátrania sa tradične môžu zapojiť aj návštevníci a za správnu dedukciu vyhrať milý darček. Prehliadky sa budú konať o 18-tej, 19-tej a 20-tej.

Budatínsky hrad v Žiline navštívi v piatok počas jeho detektívnej prehliadky londýnsky detektív Sherlock Holmes. Podľa scenáristky Kataríny Maršalovej z divadelno-hravého zoskupenia Razca je dôvodom Holmesovej návštevy tajomné biele strašidlo, ktoré sa pohybuje po hrade i jeho okolí.

Vysvetlila, že grófka Šarlota je zdesená z prítomnosti strašidla, ale najmä z klebiet, ktoré sa o ňom šíria. "Vraj je to duch bývalej slúžky Aničky, ktorá zomrela násilnou smrťou a, navyše, s dieťaťom pod srdcom.

Teraz sa potuluje po Budatíne a hľadá svoje nenarodené dieťa. Pre klebety prestali na hrad chodiť všetky návštevy. Najmä mladý barón Jakub, za ktorého chce grófka vydať dcéru Karolínu. Preto Šarlota neváha a napíše list anglickému detektívovi, aby prišiel a pomohol vyriešiť túto záhadu," priblížila scenár prehliadky Maršalová.

Do pátrania sa tradične môžu zapojiť aj návštevníci a za správnu dedukciu vyhrať milý darček. Prehliadky sa budú konať o 18-tej, 19-tej a 20-tej, uviedla hovorkyňa Považského múzea v Žiline Magdaléna Lacková.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
23. september 2023 09:53