StoryEditor

Zomrel miliardár Mohamed Al-Fayed, vlastnil obchodný dom Harrods

01.09.2023, 23:53
Autor:
ČTKČTK

Rodina dnes vo vyhlásení uviedla, že Al-Fayed zomrel v stredu. Podnikateľ žil v posledných rokoch v ústraní na svojom sídle v anglickom grófstve Surrey.

Vo veku 94 rokov zomrel v Británii usadený miliardár egyptského pôvodu Mohamed Al-Fayed, ktorý predtým vlastnil napríklad obchodný dom Harrods alebo futbalový klub Fulham.

Informovala o tom dnes agentúra AP. Al-Fayedov syn Dodi bol partnerom princeznej Diany a zahynul spolu s ňou pri automobilovej nehode v Paríži v roku 1997.

Rodina dnes vo vyhlásení uviedla, že Al-Fayed zomrel v stredu. Podnikateľ žil v posledných rokoch v ústraní na svojom sídle v anglickom grófstve Surrey.

Al-Fayed sa narodil v Egypte, v roku 1966 sa stal poradcom jedného z najbohatších mužov sveta, brunejského sultána, a začal budovať vlastné podnikateľské impérium. Do Británie presídlil v roku 1974, nikdy ale nezískal britské občianstvo.

Spoločne so svojím bratom koncom 70. rokov kúpil známy parížsky hotel Ritz, v roku 1985 sa potom stal vlastníkom londýnskeho obchodného domu Harrods.

Po smrti syna Dodiho Al-Fayed strávil roky tým, že spochybňoval okolnosti jeho smrteľnej nehody. Tvrdil napríklad, že princeznú Dianu a jeho syna zabila britská a francúzska tajná služba na pokyn kráľovnej manžela, princa Philipa, a v spolupráci s vodičom Henrim Paulom, ktorý ale pri nehode tiež zahynul.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 21:34