StoryEditor

Prítomnosť salmonely vo firme, ktorú podozrieva poslanec Linhart, sa nepotvrdila, tvrdí agrorezort

01.09.2023, 14:30
Autor:
TASRTASR

U prevádzkovateľa potravinárskeho podniku v Rozhanovciach sa podľa rezortu pravidelne jedenkrát do mesiaca vykonávajú úradné veterinárne kontroly.

Prítomnosť salmonely vo firme, ktorú nezaradený poslanec Národnej rady a kandidát mimoparlamentnej strany Hlas Patrick Linhart podozrieva, sa nepotvrdila.

Uviedol to odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, v reakcii na stredajšie Linhartove vyjadrenia.  

"Na základe tvrdení pána poslanca si minister (pôdohospodárstva) Jozef Bíreš vyžiadal stanovisko miestne príslušnej Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Košiciach, ktorá mu potvrdila, že na základe doterajšieho výkonu úradných veterinárnych kontrol sa v predmetnej prevádzkarni nezistila prítomnosť salmonely vo vyšetrovaných úradných vzorkách hydinového mäsa," spresnil agrorezort.

U prevádzkovateľa potravinárskeho podniku v Rozhanovciach sa podľa rezortu pravidelne jedenkrát do mesiaca vykonávajú úradné veterinárne kontroly.

"Posledná kontrola bola vykonaná 18. augusta 2023," doplnilo ministerstvo pôdohospodárstva.

"Pokiaľ ide o obchodno-podnikateľské aktivity, sídla firiem alebo hospodársku súťaž, táto agenda nie je v kompetencii MPRV, čo by malo byť pánovi poslancovi známe," dodal agrorezort.

Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa Hlasu, 30. augusta informovala, že Linhart podal trestné oznámenie pre podozrenie z korupcie, ako aj na ohrozovanie verejného zdravia v súvislosti so spoločnosťou, ktorú podozrieva okrem iného z falšovania pôvodu kuracieho mäsa dodávaného do obchodnej siete.

Potravinárska spoločnosť sa podľa Linhartových informácií pod iným menom sťahuje pôsobiť inam. Agrominister Bíreš sa podľa Linharta len prizerá a nekoná, nekonal niekoľko mesiacov a nekoná vôbec ani teraz. Pritom je daná firma známa pre podvody, ako je falšovanie pôvodu kuracieho mäsa dodávaného do jedného z najväčších obchodných reťazcov.

"Firma, ktorá údajne predávala do obchodov a škôl kurčatá so salmonelou, pričom falšovala nielen pôvod, ale údajne aj výsledky laboratórnych testov, sa práve v týchto minútach balí a po rokoch údajných podvodov beztrestne navždy mizne. Vo svojej ‘činnosti‘ bude však pokračovať podľa slov bývalých zamestnancov i naďalej, a to na južnom Slovensku. Majitelia založili už aj ďalšiu firmu, cez ktorú údajne práve prebieha i naďalej predaj ich ‘produktov‘," dodal Linhart.

01 - Modified: 2023-10-03 09:46:04 - Feat.: - Title: Pellegrini v paláci: S KDH by bola dobrá koalícia. Dúfam, že to bolo naposledy, reagoval tvrdo na Beňovú 02 - Modified: 2023-10-02 16:00:00 - Feat.: - Title: Favoritom na financmajstra je stálica Smeru, no eminentný záujem má aj Drucker 03 - Modified: 2023-10-03 07:49:04 - Feat.: - Title: Objavujú sa prvé mená ministrov. V hre je aj možnosť, že Fico prenechá Hlasu dva kľúčové posty 04 - Modified: 2023-10-03 22:00:00 - Feat.: - Title: Slušnosť je programom pre Slovensko 05 - Modified: 2023-10-03 07:15:15 - Feat.: - Title: Skladanie koalície: Hlas by radšej vládol s KDH ako s SNS, tvrdia zdroje HN
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. október 2023 23:01