StoryEditor

Microsoft podnikol ďalšie kroky v snahe získať spoločnosť Activision, v hre sú ďalšie ústupky

22.08.2023, 16:34
Autor:
TASRTASR

Počas protimonopolných vyšetrovaní Microsoft okrem iného prisľúbil, že hry budú desať rokov dostupné aj pre iné konzoly a neohrozí súťaž na trhu s videohrami.

Americký softvérový gigant Microsoft ponúka nové ústupky. Chce presvedčiť britské regulačné úrady, že plánované prevzatie spoločnosti Activision neohrozí súťaž na trhu s videohrami.

Súčasťou plánu je záväzok odstúpiť práva na cloudové hry na 15 rokov hernému koncernu Ubisoft, oznámil Microsoft v utorok. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.

Cloudové hry, ktoré sa spúšťajú na vzdialených serveroch, boli hlavným zdrojom obáv britských úradov v súvislosti s akvizíciou.

Microsoft oznámil akvizíciu spoločnosti Activision Blizzard v januári 2022. Transakcia bola v tom čase ocenená na 69 miliárd dolárov (63,26 miliardy eur). Malo ísť o najväčší obchod v histórii herného priemyslu a zároveň historicky najväčšiu akvizíciu pre Microsoft.

image

Microsoft chce kúpiť známe hry Call of Duty či Candy Crush. Britský regulátor je proti

Spoločnosť si chce akvizíciou zabezpečiť obľúbené videohry ako Call of Duty, Overwatch a Candy Crush. Regulačné úrady vo viacerých krajinách vyjadrovali obavy, že koncern bude tieto hry ponúkať len na svojej hernej konzole Xbox a v rámci vlastnej cloudovej služby.

Počas protimonopolných vyšetrovaní Microsoft okrem iného prisľúbil, že hry budú desať rokov dostupné aj pre iné konzoly, ako je Playstation od Sony alebo Switch od Nintenda, ako aj pre cloudové platformy iných poskytovateľov.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 22:06