StoryEditor

Viacerí politici si pripomenuli zosnulého Vaša Patejdla. Bol legendou, zhodli sa

19.08.2023, 18:32
Autor:
TASRTASR

Legenda, ikona československej pop-music, umelecký génius, nezabudnuteľné hity a radosť z hudby.

Legenda, ikona československej pop-music, umelecký génius, nezabudnuteľné hity a radosť z hudby. Aj takto si spomenuli na zosnulého speváka a hudobníka Vaša Patejdla viacerí slovenskí politici na sociálnej sieti. Zároveň vyjadrili sústrasť jeho rodine a blízkym.

image

Zomrel hudobník Vašo Patejdl

"Jeho tvorbu každý z nás veľmi dobre pozná, pretože ju milujeme už desiatky rokov. Vďaka jeho skvelým piesňam tu jeho odkaz ostane už navždy. Česť jeho pamiatke, odpočívajte v pokoji," napísalo hnutie Sme rodina.

Strana SaS skonštatovala, že každý má aspoň jednu peknú spomienku spätú s Patejdlovou piesňou. "Odišla ďalšia jedinečná a vzácna legenda, na ktorú budeme dlho spomínať," uviedla strana.

Hnutie OĽANO a priatelia označilo Patejdla za mimoriadneho a vzácneho človeka, vynikajúceho muzikanta a autora nesmrteľných hitov. Poslanec Národnej rady z hnutia Peter Pollák reagoval na správu o úmrtí Patejdla tým, že nás opustil jeden z najlepších skladateľov a hudobníkov.

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová sa mu v spomienke poďakovala "za radosť z hudby, za melódie v srdci, za piesne v duši".

"Odišla ikona československej a následne slovenskej populárnej scény. Geniálny skladateľ, úžasný hudobník Vašo Patejdl, na ktorého piesňach vyrastali celé generácie. Je to obrovská strata pre slovenskú kultúru," uviedol líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

image

Keď Vašo Patejdl šokoval. Otvorene prehovoril o tajnom živote v dvoch rodinách (archívny rozhovor)

Predseda Demokratov Eduard Heger dodal, že niet stužkovej, rodinnej oslavy alebo svadby, na ktorej by nezazneli piesne Elánu a Vaša Patejdla. "Prinášali, prinášajú a budú vždy prinášať radosť na každú oslavu, nech sa budú hrať kdekoľvek na svete," uviedol.

Šéf SNS Andrej Danko vyzdvihol texty Patejdlových piesní a jeho hudbu. "Lúčime sa s hudobnou legendou a umeleckým géniom," vyhlásil. Podobne to vníma aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba. "Ďakujeme za prínos tvojej tvorby, ktorá dokázala, že aj slovenská hudba vie byť svetová," napísal na sociálnej sieti.

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík poznamenal, že legendy odchádzajú, no spomienky zostávajú. Patejdlove piesne sú podľa jeho slov nesmrteľné.

"Výnimočný skladateľ hitov medzinárodnej úrovne, ktoré zostávajú. Táto správa ma zasiahla. Ďakujem za radosť a umenie, ktoré Vašo neúnavne šíril," napísal predseda KDH Milan Majerský.

Spevák a hudobník Vašo Patejdl zomrel v sobotu v noci vo veku 68 rokov. Bol skladateľom, aranžérom, dlhoročným členom skupiny Elán a hráčom na klávesové nástroje.

01 - Modified: 2023-09-06 12:51:26 - Feat.: - Title: Za úspechom No Name bol Vašo Patejdl: Veľké priznanie lídra skupiny, Igora Timka 02 - Modified: 2023-08-30 14:56:58 - Feat.: - Title: S Vašom odišiel kus Elánu, uviedol na poslednej rozlúčke s hudobníkom Jožo Ráž 03 - Modified: 2023-08-30 14:10:17 - Feat.: - Title: Rodina a verejnosť sa lúči v Prahe s hudobníkom Vašom Patejdlom 04 - Modified: 2023-08-26 09:27:35 - Feat.: - Title: Kvíz: Čo všetko viete o Vašovi Patejdlovi? Otestujte sa 05 - Modified: 2023-08-28 06:53:25 - Feat.: - Title: Manželka Vaša Patejdla pehovorila: „Verte mi, že na taký rýchly odchod nebol nikto z nás pripravený.“
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
23. september 2023 04:25