StoryEditor

Súkromný investor plánuje v Partizánskom vybudovať bytový komplex

10.08.2023, 10:57
Autor:
TASRTASR

Komplex plánuje spoločnosť vybudovať mimo zastavaného územia mesta, západne od sídliska Šípok, a to na pozemkoch vo svojom vlastníctve.

Súkromný investor plánuje pri sídlisku Šípok v Partizánskom vybudovať komplex bytových domov s polyfunkciou. Súčasťou objektov budú i garáže, vonkajšie parkovacie plochy a oddychové zóny.

Komplex sa bude skladať z troch bytových domov rovnakých parametrov so šiestimi nadzemnými a jedným podzemným podlažím, priblížil investor Daniel Andráš & Biopurus v zámere, ktorý predložil orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

image

Na predaj je na západe Slovenska najdrahší kaštieľ v krajine. A hneď má vážneho záujemcu

Medzi bytovými domami navrhla spoločnosť oddychové zóny – vnútrobloky, ktoré budú slúžiť výlučne pre obyvateľov bytov, rovnako tak plánuje vybudovať vodnú plochu, prevádzky služieb, ako i stromovú aleju od rieky Nitra. Z južnej strany komplexu plánuje investor postaviť 70 murovaných garáží.

Komplex plánuje spoločnosť vybudovať mimo zastavaného územia mesta, západne od sídliska Šípok, a to na pozemkoch vo svojom vlastníctve, vlastníctve mesta, Slovenského vodohospodárskeho podniku, štátu a realitnej firmy.

"Predmetom investičného zámeru v súlade s územným plánom mesta Partizánske je vytvoriť zónu bytových domov prepojených so službami slúžiacimi pre predmetnú lokalitu a zároveň naviazať na pôvodnú technickú infraštruktúru," ozrejmil investor.

image

Drobní investori prestali nakupovať byty

Zámerom spoločnosť podľa jej vyjadrenia sleduje i podporu rozvoja územia okolo rieky Nitra, prepojenie obyvateľov plánovanej obytnej zóny so sídliskom Šípok, pričom chce do mesta priniesť kultúru bývania na úrovni stredného a vyššieho štandardu. "Celková koncepcia a urbanizmus plánovanej obytnej zóny, ako aj umiestnenie bytových domov, služieb a garáží vychádza z daností územia a ochranných pásiem už existujúcich sietí," skonštatoval investor.

Celkové náklady na realizáciu zámeru investor v dokumentoch neuviedol. S výstavbou má ambíciu začať v budúcom roku, dokončiť ju o dva roky neskôr.

01 - Modified: 2023-09-08 16:38:22 - Feat.: - Title: V hlavnom meste sa prudko spomalila výstavba. Bratislavčania to pocítia na cenách bytov 02 - Modified: 2023-09-07 09:30:22 - Feat.: - Title: V Dubnici nad Váhom vznikne 24 nových bytov. Budú stáť viac ako 1,3 milióna eur 03 - Modified: 2023-09-07 08:40:51 - Feat.: - Title: Stavia sa čoraz menej. Počet začatých novostavieb sa v Bratislavskom kraji prepadol na 20-ročné minimum 04 - Modified: 2023-06-07 12:03:38 - Feat.: - Title: Developeri v Bratislave sú paralyzovaní. Odborník pre HN hovorí o nebezpečnom efekte 05 - Modified: 2023-05-03 07:26:52 - Feat.: - Title: Na Slovensku začnú rásť nájomné byty. Masívnu výstavbu však očakávajme až o rok (rozhovor)
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
23. september 2023 14:13