Bývalý starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý pred poliklinikou Tehelná. FOTO: TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Dlh vyše 15 miliónov eur. Bratislavský magistrát rokuje s mestskou časťou o budúcnosti Polikliniky Tehelná

08.08.2023, 15:17
Autor:
TASRTASR

Z novomestského miestneho úradu informovali, že o budúcnosti budovy polikliniky rokujú priebežne so všetkými partnermi.

Magistrát hlavného mesta a bratislavské Nové Mesto deklarujú rokovania o budúcnosti Polikliniky Tehelná. Investičný dlh nehnuteľnosti je však podľa mesta značný s odhadom vyše 15 miliónov eur. Zvažuje preto svoje finančné možnosti spojené nielen s jej kúpou, ale aj následnou rekonštrukciou.

Stretnutie s akcionárom

Magistrát tvrdí, že jeho zástupcovia sa koncom júna zúčastnili na fyzickej prehliadke polikliniky. Stretli sa aj s vedením štátnej spoločnosti MH Manažment, ktorá je akcionárom spoločnosti Poliklinika Tehelná.

image

Zrušili súťaž na predaj Polikliniky Tehelná v hlavnom meste

"O stave nehnuteľnosti, ako aj o ďalšom spoločnom postupe magistrát rokoval aj so starostom mestskej časti Nové Mesto Matúšom Čupkom. Podľa vzájomnej dohody bude ešte v priebehu augusta zvolané ďalšie stretnutie so zástupcami spoločnosti MH Manažment," uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla. Z novomestského miestneho úradu informovali, že o budúcnosti budovy polikliniky rokujú priebežne so všetkými partnermi.

Z nedávnych vyjadrení MH Manažmentu však vyplýva, že ani po mesiacoch v rokovaniach nenastal posun. Spoločnosť tvrdí, že si magistrát stále neprevzal ani poklady, ktoré si vyžiadal ešte vlani v decembri. Odpoveď ani ponuku neeviduje doteraz ani od mestskej časti.

Pripomína, že to bola práve samospráva, ktorá prejavila záujem o rokovanie počas vtedy prebiehajúcej súťaže. Spoločnosť ju aj preto približne dva týždne pred uplynutím lehoty zrušila. Budúcnosť polikliniky sa pred vlaňajšími spojenými samosprávnymi voľbami stala témou niektorých kandidátov.

image

Rázsochy v nedohľadne, obnova súčasných nemocníc minimálna. Podmienky pre budúcich lekárov sa zhoršujú

Vallo sa obáva horšej dostupnosti zdravotnej starostlivosti

Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla vyvolával predaj budovy obavy, že by sa dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti v tejto časti mesta mohla zhoršiť. Zachovanie zdravotníckej funkcie polikliniky označil po stretnutí s vtedajším ministrom zdravotníctva za kľúčové.

Súťaž na predaj polikliniky bola vyhlásená vlani začiatkom júla. Východisková kúpna cena bola znaleckým posudkom stanovená na 14,7 milióna eur s DPH. Rezort hospodárstva, pod ktorý MH Manažment spadá, totiž nie je z dlhodobého hľadiska schopný budovu prevádzkovať a ani zabezpečiť financovanie nevyhnutných investícií. Budova si pritom vyžaduje investície do rekonštrukcie. Len na urgentnú sanáciu treba približne milión eur.

MH Manažment, nástupnícka organizácia po zaniknutom Fonde národného majetku SR, viackrát deklaroval, že príchodom nového vlastníka sa nezmení ani jedna nájomná zmluva a nezruší sa ani jedna ambulancia. Budova musí byť využívaná len na účely, na ktoré bola skolaudovaná.

01 - Modified: 2023-02-04 10:31:00 - Feat.: 1 - Title: Rokovania s MH Manažment o Poliklinike Tehelná v Bratislave nie sú stále ukončené 02 - Modified: 2022-12-08 11:41:52 - Feat.: 1 - Title: Bratislava pokračuje v rokovaniach s MH Manažment o Poliklinike Tehelná 03 - Modified: 2022-09-30 07:37:27 - Feat.: 1 - Title: Kusý hovorí o aktuálnej situácii v boji za záchranu polikliniky Tehelná
01 - Modified: 2023-10-03 10:59:04 - Feat.: - Title: Nový logistický park prinesie viac než 600 pracovných miest do Petržalky 02 - Modified: 2023-10-03 09:32:52 - Feat.: - Title: Greenpeace bojuje proti LNG terminálu v Bratislave. Envirorezort ešte nerozhodol o odvolaní 03 - Modified: 2023-10-02 18:47:51 - Feat.: - Title: Fico prekvapil v bašte progresívcov. Oproti predchádzajúcim voľbám si výrazne polepšil 04 - Modified: 2023-10-02 11:03:52 - Feat.: - Title: Obnova časti Vajnorskej radiály obmedzí električkovú dopravu. Práce potrvajú dva mesiace 05 - Modified: 2023-10-02 06:07:39 - Feat.: - Title: Bratislava nebude riešiť spočiatku všetky porušenia chodníkovej novely pokutami
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. október 2023 06:16