StoryEditor

SaS vyzýva diaľničiarov, aby zverejnila utajované zmluvy za mýtny systém so SkyTollom

07.08.2023, 16:38
Autor:
TASRTASR

SaS vo svojom vyjadrení v stredu 26. júla uviedla, že ak budú mať po voľbách príležitosť, budú sa zmluve intenzívne venovať.

Strana SaS vyzvala Národnú diaľničnú spoločnosť, aby zverejnila predĺženú zmluvu za mýtny systém od spoločnosti SkyToll a taktiež začala súťaž o nový mýtny tender. V reakcii na utajenie prílohy zmluvy to strana SaS uviedla v pondelok.

"Autodopravcovia sú aj bez toho na Slovensku zdieraní a ich boj za spravodlivé podmienky pre ich prácu považujeme za oprávnený. Aj preto už dlhodobo upozorňujeme na nevýhodnú zmluvu so SkyTollom, ktorá napĺňa všetky znaky smeráckych kšeftov a ktorej sa ani v minulej vláde hnutie Sme rodina nedokázalo vzdať," vyhlásil tímlíder SaS pre dopravu Ladislav Matejka.

"Sme síce optimisti, ale nemôžeme si dovoliť čakať na ďalšiu vládu, pretože ak by jej súčasťou bol Smer alebo Sme rodina, ošklbávanie autodopravcov by určite pokračovalo a dodatky by sa nezverejnili minimálne ďalšie štyri roky," povedal predseda SaS Richard Sulík v súvislosti s výzvou na premiéra Ľudovíta Ódora.

SaS vo svojom vyjadrení v stredu 26. júla uviedla, že ak budú mať po voľbách príležitosť, budú sa zmluve intenzívne venovať.

Podľa predsedu strany Richarda Sulíka totiž neexistuje zmluva, ktorá by sa nedala vypovedať.

NDS nemá podľa liberálov žiaden patent na rozum. Matejka spoločnosť vyzval, aby okamžite zverejnila utajované zmluvy so SkyTollom a neodkladne začala súťaž o nový mýtny tender.

Strana SaS vyzvala už v utorok 25. júla ministra dopravy Pavla Lančariča, aby zmluvu preveril. Miriama Švikruhová z odboru komunikácie ministerstva dopravy reagovala, že prioritou rezortu je významné zníženie nákladov na výber mýta.

Podľa nej ide o cieľ stanovený v programovom vyhlásení vlády, o ktorom budú v krátkom čase informovať premiéra aj verejnosť.

Hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková uviedla, že zmluvy sú verejnými od roku 2020, keď boli súčasťou štúdie uskutočniteľnosti nového mýtneho systému.

"Takisto boli verejne prístupné aj prílohy k zmluvám, a to konkrétne v Centrálnom registri zmlúv, pred koncom roka 2022, keď sa podarilo Národnej diaľničnej spoločnosti vyrokovať so spoločnosťou SkyToll výhodnejšiu cenu pre štát," upozornila.

01 - Modified: 2023-09-26 14:39:33 - Feat.: - Title: Haščák vracia úder: Matovič ma pred rokom pozval na stretnutie. Sulík komunikáciu priznal 02 - Modified: 2023-09-27 08:07:05 - Feat.: - Title: Z koaličnej spolupráce vylučujeme Smer. PS má dosť nesprávnych až škodlivých bodov, tvrdí pre HN expertka SaS 03 - Modified: 2023-09-26 10:49:16 - Feat.: - Title: Ukrajinské špeciálne sily robia výnimočné operácie ako britská SAS. Raz budú cvičiť na západe, tvrdí exveliteľ 04 - Modified: 2023-09-24 15:34:53 - Feat.: - Title: Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé 05 - Modified: 2023-09-22 09:36:56 - Feat.: - Title: SaS chce zrýchliť čerpanie eurofondov aj elektronizáciu procesov
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
27. september 2023 14:42