StoryEditor

Dvaja výtržníci po futbalovom zápase na Slovane spoznali tresty za svoje činy

04.08.2023, 16:15
Autor:
TASRTASR

Dvaja zadržaní výtržníci, ktorí sa po futbalovom zápase medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Swift Hesper z Luxemburska postarali o narušenie verejného poriadku, poznajú tresty za svoje konanie. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Jedným z výtržníkov je 26-ročný Branko, ktorý pri odchode z priestorov Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave odcudzil hasiaci prístroj a jeho obsah vystriekal na ľudí nachádzajúcich sa v blízkosti zastávky MHD na Bajkalskej ulici.

Súd mu uložil peňažný trest a taktiež zákaz účasti na všetkých športových podujatiach, ktorých účastníkom je ŠK Slovan Bratislava vrátane všetkých športových podujatí organizovaných na území Bratislavy po dobu troch rokov.  

Druhý z výtržníkov, 40-ročný Adrián, sa pokúsil fyzicky napadnúť hlavného rozhodcu a asistenta hlavného rozhodcu počas odchodu z hracej plochy.

Súd ho odsúdil k trestu odňatia slobody na jeden rok a 6 mesiacov s podmienečným odložením na skúšobnú dobu troch rokov. Rovnako mu bol uložený zákaz účasti na všetkých športových podujatiach, ktorých účastníkom je ŠK Slovan Bratislava vrátane všetkých športových podujatí organizovaných na území hlavného mesta počas troch rokov. 

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
24. september 2023 21:17