StoryEditor

Na Cypre budú zvyšnými vakcínami proti covidu-19 očkovať mačky

04.08.2023, 07:58
Autor:
ČTKČTK

Použitie vakcín určených pre ľudí odporučilo ministerstvo poľnohospodárstva. Vakcíny vo forme tabletiek budú mačkám podávať veterinári.

Na Cypre budú zvyšnými vakcínami proti covidu-19 imunizovať mačky, oznámila cyperská vláda. Na ostrove od januára uhynuli tisíce mačiek kvôli mutácii koronavírusu.

Použitie vakcín určených pre ľudí odporučilo ministerstvo poľnohospodárstva. Vakcíny vo forme tabletiek budú mačkám podávať veterinári, uviedla agentúra AFP.

Infekčná peritonitída mačiek je závažné infekčné vírusové ochorenie mačiek, ktoré sa ťažko podpísalo na mačacej populácii na Cypre. Je to verzia koronavírusu, ktorá nie je prenosná na človeka.

Ochrancovia zvierat na Cypre už niekoľko mesiacov apelujú na vládu, aby proti zvieracej pandémii zakročila. Podľa oficiálnych štatistík sa na južnej gréckej časti ostrova doteraz nakazilo 107 mačiek.

Podľa ochrancov je tento údaj značne podhodnotený. Veterinári usudzujú, že chorobe podľahla až tretina cyperských mačiek. Na Cypre žije až milión túlavých mačiek.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
23. september 2023 23:54