StoryEditor

Petržalka rozširuje reguláciu parkovania. Týkať sa bude aj lokality Háje I

31.07.2023, 15:13
Autor:
TASRTASR

Do polovice augusta pokuty vodičom nehrozia, počítať však musia s upozornením.

Prísnejšie pravidlá parkovania na území bratislavskej Petržalky budú po novom platiť aj pre severnú časť lokality Háje I, teda okolie ulíc Osuského, Námestie hraničiarov, Hrobákova a Gessayova.

Ich zaradením do Petržalského parkovacieho systému tak bude možné parkovať výhradne na miestach vyznačených modrou farbou. Do polovice augusta pokuty vodičom nehrozia, počítať však musia s upozornením.  

"V rámci parkovania ide o jednu z najproblémovejších lokalít v Petržalke. Majitelia vozidiel si tu bežne odtláčajú autá, lebo bránia vjazdu a výjazdu, blokujú vstup do garáží, prípadne k stanovištiam zberných nádob," konštatuje vedúci referátu statickej dopravy miestneho úradu Andrej Árva.

Podobne ako po zazónovaní iných častí v Petržalke, ani tentoraz nebudú motoristom hroziť ihneď sankcie. Na nové zónovanie, ale aj na samotné priestupky budú vodiči upozorňovaní zelenými, modrými a oranžovými letákmi.

Tie si v prípade porušenia pravidiel nájdu za stieračmi. Platiť to bude do 15. augusta. Po tomto dátume už budú najzávažnejšie porušenia pravidiel nahlásené mestskej polícii a riešené v priestupkovom konaní.

S rozširovaním bezplatných petržalských modrých parkovacích zón plánuje mestská časť pokračovať. Týka sa to najmä lokalít Lúky I - V a tiež VII a VII.

"Budeme sa snažiť dokončiť ich ešte v tomto roku," poznamenal Árva. Výhody zónovania už využívajú petržalskí rezidenti od konca minulého roka v lokalitách Dvory I - III a Dvory V - VI, ako aj v Starej Petržalke.

Tento rok v júni sa k nim pridala lokalita Lúky VI, v prvej fáze iba Starhradská a Tematínska ulica.

Zároveň rozšírenie svojej celomestskej parkovacej politiky dlhšie avizuje aj bratislavský magistrát. Expanzia regulovaného parkovania PAAS sa má týkať lokalít Dvory V a VI vrátane Šustekovej ulice a lokality Háje II - sever.

Najnovšie sa ako termín spomína druhá polovica tohto roka. Po dokončení značenia budú Dvory IV, V a VI spoločne tvoriť jednu PAAS zónu.

01 - Modified: 2023-09-21 08:32:38 - Feat.: - Title: Parkovací systém v Trnave čaká v najbližších mesiacoch zjednodušenie 02 - Modified: 2023-09-17 08:44:00 - Feat.: - Title: Nový objekt gastroprevádzky v bratislavskom Sade Janka Kráľa hľadá nájomcu 03 - Modified: 2023-08-23 09:08:29 - Feat.: - Title: Ikonu Petržalky po vyše 30 rokoch zavreli, teraz sa vracia. Podnik otvorí už čoskoro 04 - Modified: 2023-08-15 22:00:00 - Feat.: - Title: Manuál spoplatneného parkovania v Bratislave. Čo vás v ktorej mestskej časti čaká? 05 - Modified: 2023-08-14 13:23:02 - Feat.: - Title: Stavebník nespĺňa míľniky. Mesto Bratislava si pokuty pre električkovú trať v Petržalke zatiaľ neuplatnilo
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
22. september 2023 22:21