StoryEditor

Nový systém zberu odpadu v Banskej Bystrici z rodinných domov odštartuje v auguste

24.07.2023, 16:22
Autor:
TASRTASR

Frekvencia vývozu pre plasty, tetrapaky a kovy bola stanovená na jedenkrát za štyri týždne, papier bude vyvážaný raz za osem týždňov.

Na území mesta Banská Bystrica sa od augusta začne s vývozom triedeného zberu komunálneho odpadu v individuálnej bytovej výstavbe. Do rodinných domov boli v uplynulých mesiacoch rozdané vrecia na združený zber plastov, kovov a tetrapakov a nádoby na papier, zber vytriedeného odpadu "od dverí" bude spoločnosť Marius Pedersen realizovať podľa stanoveného harmonogramu. 

Vyhláška zákona o odpade

Domácnosti v rodinných domoch na území mesta v uplynulých mesiacoch obdržali 120-litrové žlté vrecia na združený zber plastov, kovov a tetrapakov a 240-litrové modré nádoby na papier. "S distribúciou sme začali už 15. mája tohto roka. K dnešnému dňu sme rozniesli nádoby a vrecia do 4 000 domácností v IBV na území Banskej Bystrice," uviedla regionálna riaditeľka Marius Pedersen Marianna Klobušická s tým, že zmena súvisí so zavedením novej vyhlášky zákona o odpade.

V najbližších týždňoch budú v lokalitách IBV zo stojísk postupne sťahované 1100-litrové kontajnery na plasty, tetrapaky, kovy a papier. Systém zberu skla ostane zachovaný a realizovaný bude naďalej prostredníctvom zelených kontajnerov.

Frekvencia vývozu

Frekvencia vývozu pre plasty, tetrapaky a kovy bola stanovená na jedenkrát za štyri týždne, papier bude vyvážaný raz za osem týždňov. Informácie o harmonograme dostanú obyvatelia rodinných domov do poštových schránok v najbližších dňoch.

"Vrecia a nádoby je potrebné v deň vývozu vyložiť do 6:00 h pred svoju nehnuteľnosť na verejne prístupné miesto. V prípade väčšieho množstva kartónových obalov je možné využiť aj zberný dvor v Radvani," dodal vedúci oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev Mestského úradu v Banskej Bystrici Peter Suchý.

01 - Modified: 2017-05-28 21:03:07 - Feat.: - Title: Malí a strední podnikatelia na odpade po novom ušetria 02 - Modified: 2017-05-28 20:45:11 - Feat.: - Title: Štát upraví zákon o odpade. Na veľké firmy zabudol
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 04:19