StoryEditor

Severná Kórea odpálila niekoľko rakiet do Žltého mora

22.07.2023, 07:30
Autor:
TASRTASR

Juhokórejské a americké spravodajské služby odpaly v súčasnosti analyzujú, aby sa dozvedeli viac o type vystrelených rakiet a ďalších podrobnostiach.

Severná Kórea vystrelila v sobotu ráno smerom do Žltého mora medzi Čínou a Kórejským polostrovom niekoľko balistických rakiet. Informovala o tom agentúra Jonhap odvolávajúca sa na juhokórejskú armádu.

Odpaly sa uskutočnili približne o 04.00 h tamojšieho času. Juhokórejské a americké spravodajské služby ich v súčasnosti analyzujú, aby sa dozvedeli viac o type vystrelených rakiet a ďalších podrobnostiach.

K sobotňajším odpalom došlo iba tri dni po tom, ako Severná Kórea vystrelila dve rakety krátkeho doletu do vôd Japonského mora v noci na stredu. Najnovšia séria odpalov sa uskutočnila uprostred zvýšeného napätia na Kórejskom polostrove po utorkovom stretnutí tzv. Poradnej skupiny pre jadrové otázky (NCG), ktorá má zlepšiť koordináciu medzi USA a Južnou Kóreou v jadrových otázkach a zvýšiť pripravenosť na prípadný útok zo strany Severnej Kórey. Juhokórejský prístav

Pusan zároveň tento týždeň navštívila americká ponorka USS Kentucky, ktorá je vybavená balistickými raketami schopnými niesť jadrové hlavice. Prístav opustila v piatok.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
28. september 2023 10:33