StoryEditor

Ruskí vyšetrovatelia obvinili Ukrajinca z vraždy bývalého veliteľa ponorky

14.07.2023, 21:34
Autor:
TASRTASR

Sledkom zverejnil videozáznam, podľa ktorého podozrivého priviedli na miesto činu. Nie je jasné, či tam Serhij Denisenko vypovedal pod nátlakom.

Ruské orgány obvinili ukrajinského občana Serhija Denisenka z úkladnej vraždy bývalého veliteľa ruskej ponorky Stanislava Ržického, ako aj z nelegálneho obchodu so zbraňami, uviedol v piatok vo vyhlásení Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom). TASR informuje na základe správy stanice CNN.

Denisenka, ktorý je občanom Ukrajiny, zadržali začiatkom tohto týždňa v súvislosti s vraždou niekdajšieho veliteľa ponorky Krasnodar v ruskej Čiernomorskej flotile. Ržickij bol zastrelený niekoľkými ranami do hrudníka i chrbta v pondelok skoro ráno počas behu v parku v juhoruskom meste Krasnodar.

Sledkom zverejnil videozáznam, podľa ktorého podozrivého priviedli na miesto činu. Nie je jasné, či tam Denisenko vypovedal pod nátlakom, uvádza CNN.

Ržickij naposledy pôsobil ako šéf oddelenia pre mobilizáciu. Predtým bol veliteľom ponorky Krasnodar, ktorá je vybavená riadenými strelami typu Kalibr a podľa tvrdení ukrajinských médií sa vlani v júli podieľala na ostreľovaní ukrajinského mesta Vinnycia. Na toto mesto dopadli rakety Kalibr vystrelené z Čierneho mora, čo si vyžiadalo viacero obetí na životoch i zranených.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. október 2023 07:40