StoryEditor

USA sú pripravené nasadiť v Európe 3000 záložníkov na posilnenie NATO

14.07.2023, 08:50
Autor:
TASRTASR

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok uviedol, že tento krok je nevyhnutný na posilnenie misie Atlantic Resolve. Tú spustili v roku 2014 po anexii Krymu Ruskom s cieľom poskytnúť podporu európskym spojencom.

Americké ministerstvo obrany je pripravené nasadiť v budúcnosti v Európe 3000 príslušníkov svojich vojenských záloh s cieľom posilniť podporu pre európskych spojencov v NATO. TASR správu prevzala v piatok z agentúry DPA a oficiálnej webovej stránky Pentagónu.

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok uviedol, že tento krok je nevyhnutný na posilnenie misie Atlantic Resolve (Atlantické odhodlanie). Tú spustili v roku 2014 po anexii Krymu Ruskom s cieľom poskytnúť podporu európskym spojencom v NATO.

"Prezident dnes podpísal výkonné nariadenie schvaľujúce mobilizáciu vybraných záložných síl na základe oprávnenia č. 12304. Ozbrojené sily v rámci podpory operácie Atlantic Resolve posilní nie viac než 3000 príslušníkov," uviedol riaditeľ operácií Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Douglas Sims II.

Atlantic Resolve označia za operáciu pre nepredvídané udalosti. Pentagónu to podľa jeho vyjadrenia umožní lepšie podporovať a udržiavať svoju predsunutú prítomnosť v Európe.

 

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 05:33