StoryEditor

V Taliansku štrajkujú zamestnanci železníc, vláda nariadila protest skrátiť

13.07.2023, 10:34
Autor:
ČTKČTK

Štrajk odsúdil minister dopravy Matteo Salvini, ktorého rezort v stredu sprostredkoval schôdzku odborov leteckej dopravy so spoločnosťami, ktoré zaisťujú na letiskách odbavovanie.

V Taliansku dnes štrajkujú zamestnanci železníc. Ministerstvo dopravy nariadilo protest pôvodne plánovaný na 24 hodín skrátiť na polovicu, skončiť by tak mal o 15:00 SELČ. Informovala o tom agentúra ANSA.

Zamestnanci zastúpení niekoľkými odborovými organizáciami žiadajú okrem iného lepšie plánovanie zmien, adekvátny nábor nových pracovníkov a s ohľadom na útoky, ktorým je personál vystavený, aj zvýšenie bezpečnosti.

Štrajk môže mať podľa portálu Rai News významný vplyv na železničnú dopravu a viesť k úplnému alebo čiastočnému zrušeniu vlakov dopravcov Frecce, Intercity a Trenitalia. Niektoré spoje sú garantované aj počas protestu, pasažieri si môžu spojenie overiť na webe Trenitalia.com.

Prvé hodiny štrajku charakterizujú nezvyčajne opustené stanice a prázdne nástupištia. Štrajk odsúdil minister dopravy Matteo Salvini, ktorého rezort v stredu sprostredkoval schôdzku odborov leteckej dopravy so spoločnosťami, ktoré zaisťujú na letiskách odbavovanie.

Strany sa však nedohodli, a tak sa potvrdil štrajk pozemných pracovníkov letísk, ktorý je plánovaný na túto sobotu.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
28. september 2023 10:14