StoryEditor

Začína sa festival Pohoda, bude dlhší o jeden deň, areál sa otvorí už v stredu

05.07.2023, 14:43
Autor:
TASRTASR

Bohato bude na Pohode zastúpená gastrozóna, kadernícky stan, hygienické produkty a aj tento rok budú k dispozícii hliadky Pi s rozumom.

Trenčianske letisko je už tradične miestom festivalu Pohoda, ktorého program je pripravený od 6. do 8. júla. V tomto roku však pridáva jeden deň naviac. Už v stredu od 18-tej otvorí Pohoda festivalové parkovisko, obe stanové mestečká, silent camp a karavan parking. V oboch stanových mestečkách bude pripravený špeciálny program na niekoľkých miestach, budú fungovať úschovne, sociálne zariadenia, stánky s jedlom a pitím a zdravotnícke centrá.

Dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia cesty prvej triedy medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavnou prístupovou trasou pre autá idúce na festival. Z tejto cesty sa bude možné dostať na festivalové parkovisko cez Veľké Bierovce a Opatovce.

V siahodlhom zozname interpretov sú mená, ako Suzanne Vega, Jamie XX, Rico Nasty, Rozi Plain, Caroline Polachek, Ben Howard, Wet Leg či Amelie Lens, z Českej republiky prídu známi Tata Bojs a Midi Lidi, z domácich interpretov sa predstavia Jana Kirschner, Fallgrapp, Funny Fellows, Karpatské chrbáty, A.M.O., Adonxs či Nina Kohout.

EUrópa stage a EÚ Fun zónu prináša na Pohodu Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. EUrópa stage bude plný dobrej hudby, no prinesie aj štyri diskusie Café Európa, počas ktorých sa bude hovoriť s tými najpovolanejšími o témach, ktoré dnes hýbu Slovenskom, Európou i svetom. Jednou z diskutujúcich bude aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Nadácia otvorenej spoločnosti prinesie na festival diskusiu venovanú téme volieb v rámci kampane Chcem tu zostať. Zástupcovia SOZA spoločne so slovenskými autormi budú diskutovať na tému odmeňovania umelcov za streaming ich tvorby. V stánku Úradu na ochranu oznamovateľov budú mať návštevníci možnosť spoznať jeho činnosť, kompetencie, otestovať si znalosti zo spoločenského diania a právneho povedomia.

Už tradične bude bohato zastúpená gastrozóna, kadernícky stan, hygienické produkty, aj tento rok budú k dispozícii hliadky Pi s rozumom, kde si (nielen) šoféri budú mať možnosť skontrolovať hladinu alkoholu z dychu prostredníctvom certifikovaných alkohol testerov.

Autobusy budú z niektorých miest vyrážať už v stredu a v nedeľu po skončení festivalu sa návštevníci môžu odviesť domov priamo od hlavného pódia. Železničná spoločnosť Slovensko posilní vlakové spojenia vo štvrtok a v piatok o tri vozne 12 expresov z Bratislavy do Košíc a späť so zastávkou v Trenčíne.

01 - Modified: 2023-07-08 12:00:00 - Feat.: - Title: Pozrite kam si to Gáborikovci namierili priamo z Chorvátska... 02 - Modified: 2023-04-24 11:31:16 - Feat.: - Title: Zachrániť firmu v neistých časoch vám pomôže prezieravosť aj moderné online nástroje 03 - Modified: 2023-03-30 09:00:39 - Feat.: - Title: Zverejnili rebríček TOP 10 festivalov, ktoré sú najviac ekologické. Je medzi nimi aj obľúbený slovenský event 04 - Modified: 2022-07-11 09:23:18 - Feat.: - Title: Kaščák sa ospravedlnil za účasť homofóbneho biskupa. Zle som odhadol situáciu, hovorí 05 - Modified: 2022-07-13 17:51:10 - Feat.: - Title: Na Pohode sme ochutnali podpecník, grilovaný oštiepok aj palacinky. Čo nám chutilo najviac?
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
26. september 2023 22:29