StoryEditor

Fakulta informatiky STU neporušila podmienky vedúce k pozastaveniu doktorandských programov

27.06.2023, 15:46
Autor:
TASRTASR

Ešte v lete 2022 sa diskutovalo o tom, že fakulte výkonná rada Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo pozastavuje rozhodnutím študijné programy.

Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity neporušila žiadne podmienky, ktoré mali viesť k pozastaveniu doktorandských študijných programov.

Ešte v lete 2022 sa diskutovalo o tom, že Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity výkonná rada Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo pozastavuje rozhodnutím študijné programy. Rozhodnutie sa malo týkať doktorandského štúdia, konkrétne študijných programov aplikovaná informatika a inteligentné informačné systémy v dennej i externej forme.

"Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity po celú dobu ubezpečovala ako svojich študentov, tak aj verejnosť, že vzdelávanie pokračuje bez zmeny, pričom informácie o pozastavení doktorandského štúdia označovala za nepravdivé. Doručené rozhodnutie nikdy nemohlo nadobudnúť právoplatnosť a účinnosť, keďže boli všetky študijné programy v súlade s platnými štandardami a legislatívnymi podmienkami," uviedli z fakulty. Aj na základe toho Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity podnikla právne kroky voči nezákonnosti vydaného rozhodnutia výkonnou radou Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo.

Fakulta konštatuje, že jej tvrdenia sa ukázali ako pravdivé, čo bolo potvrdené rozhodnutím komisie SAAVŠ pre posudzovanie námietok a následne potvrdené uznesením výkonnej rady SAAVŠ z 15. júna. Tá konštatovala, že vysoká škola 10. augusta 2022 doručila informáciu o zosúladení jej vnútorného systému so štandardmi pre vnútorný systém a splnila zákonnú podmienku pre akreditáciu jednotlivých študijných programov. "Konanie voči vysokej škole je tak nevykonateľné," dodali z Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

01 - Modified: 2020-07-28 07:20:02 - Feat.: - Title: Najlepšej fakulte hrozí, že nebude mať kto učiť desiatky predmetov. Dekan hľadá riešenie 02 - Modified: 2020-06-23 12:58:03 - Feat.: - Title: Jedna z najlepších fakúlt na Slovensku sa rozpadá. "FIITKU" opúšťa väčšina profesorov a docentov
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 11:54