StoryEditor

V Moskovskej oblasti zneškodnili najmenej dva drony

21.06.2023, 08:35
Autor:
TASRTASR

K obetiam a materiálnym škodám nedošlo, napísal gubernátor Moskovskej oblasti. Ruská armáda v noci na stredu pokračovala v dronových útokoch na ukrajinské tylo.

V blízkosti vojenského objektu v Moskovskej oblasti boli v stredu ráno zneškodnené dva drony. Podľa britskej stanice BBC to potvrdil gubernátor Moskovskej oblasti Andrej Vorobiov. 

Spresnil, že drony boli "v dôsledku protiopatrení (ruskej strany)" zneškodnené v blízkosti skladu vojenskej základne v katastri obce Kalininec v Naro-Fominskom okrese ležiacom juhozápadne od Moskvy.  

Na mieste sa našli úlomky dronov. K obetiam a materiálnym škodám nedošlo, napísal gubernátor v statuse v aplikácii Telegram, kde zverejnil aj fotografie miest havárií.

Ruské spravodajské kanály na Telegrame pritom informovali o troch dronoch, ktoré v stredu ráno spadli neďaleko Moskvy: tretí podľa nich vybuchol vo vzduchu - v blízkosti obce Lukino vzdialenej asi 13 kilometrov južne od hraníc metropolitnej Moskvy.

BBC doplnila, že ruská armáda v noci na stredu pokračovala v dronových útokoch na tylo na Ukrajine. 

V oblastiach od severovýchodu po západ Ukrajiny bol preto vyhlásený letecký poplach, pričom z rôznych miest prichádzali správy o výbuchoch, napríklad u Chmeľnyckej oblasti. 

Podľa dynamiky vyhlasovania leteckého poplachu a správ na sociálnych sieťach leteli drony zo severu cez strednú Ukrajinu na západ krajiny, uvádza BBC. 

V stredu ráno ukrajinské vzdušné sily oznámili, že šlo o šesť dronov Šáhid, pričom všetky boli protileteckou obranou zostrelené. K raketovým útokom ruskej armády v noci na stredu nedošlo.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
24. september 2023 00:08