StoryEditor

Odvolací proces v kauze nákupu ultrazvukov odročili na august

06.06.2023, 12:06
Autor:
TASRTASR

K skutku došlo ešte v roku 2013, keď obžalovaný ako vedúci oddelenia verejného obstarávania Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach mal uprednostniť víťaza verejnej súťaže v neprospech iných.

Najvyšší súd SR odročil verejné zasadnutie v kauze nákupu ultrazvukov pre košickú nemocnicu na august. Obžalovaný Branislav P., synovec nebohého expredsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, v utorok na súd neprišiel. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

"Verejné zasadnutie bolo vzhľadom na neprítomnosť obžalovaného a jeho obhajcu odročené. Nový termín zasadnutia bol určený na 1. augusta," povedala hovorkyňa.

Branislava P., ktorý je obžalovaný zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, odsúdil Špecializovaný trestný súd v roku 2021 na sedem rokov väzenia. K skutku došlo ešte v roku 2013, keď obžalovaný ako vedúci oddelenia verejného obstarávania Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach mal uprednostniť víťaza verejnej súťaže v neprospech iných tak, že sám nastavil podmienky na technické špecifikácie a vybavenie štyroch zariadení pri verejnom obstarávaní, čím uprednostnil vopred vybranú spoločnosť a porušil zákon.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. september 2023 04:29