StoryEditor

Podujatie Svet žien rozhovormi priblíži výzvy, ktorým ženy denne čelia

06.06.2023, 11:47
Autor:
TASRTASR

Podujatie organizuje nezisková organizácia Karpatská nadácia v rámci programu UPre ženy, ktorý je zameraný na vzdelávanie žien z marginalizovaných rómskych komunít.

V meste Dobšiná v okrese Rožňava sa v sobotu bude hovoriť o výzvach, ktorým ženy denne čelia. O svojich úspechoch, zlyhaniach či radostiach verejnosti povedia štyri inšpiratívne ženy, súčasťou podujatia bude i hudobný program. Podujatie Svet žien organizuje nezisková organizácia Karpatská nadácia v rámci programu UPre ženy, ktorý je zameraný na vzdelávanie žien z marginalizovaných rómskych komunít. TASR o tom za neziskovú organizáciu informovala Dominika Franeková.

"Vnímame, že spoločnosť sa rozdeľuje takmer vo všetkých témach, aj tých ženských. Niektorá žena sa venuje kariére a nestará sa o rodinu, druhá sa zasa až prehnane stará o svoje deti, iná sa rozhodne deti nemať. Na tomto podujatí chceme ženám ukázať, že hoci pochádzame z rôznych svetov a riešime aj odlišné problémy, máme toho veľa spoločného a podstata ženskosti je rovnaká," priblížila Gabriela Krestián Kuchárová z Karpatskej nadácie.

Posolstvo o ženskej jedinečnosti chcú organizátori verejnosti priblížiť prostredníctvom rozhovorov s inšpiratívnymi ženami. V Dobšinej tak budú diskutovať speváčka Katka Koščová, manažérka Lucia Černáková, Monika Gonová a moderátorka Krestián Kuchárová. Súčasťou podujatia bude i hudobný program, diagnostika zdravia, výstava fotografií či detský kútik.

Podujatie Svet žien organizuje Karpatská nadácia v spolupráci s mestom Dobšiná a organizáciou Detstvo deťom, uskutoční sa v sobotu od 17.00 h v Kultúrnom dome v Dobšinej. Vstup je bezplatný, kapacita priestoru je však obmedzená.

01 - Modified: 2022-11-07 16:11:43 - Feat.: - Title: Generálny riaditeľ Dôvery: V dátach analytikov o poistencoch z najchudobnejších komunít nie je všetko v poriadku 02 - Modified: 2022-07-19 18:36:54 - Feat.: - Title: Hasiči zasahujú pri požiari domu a traktora v Dobšinej, oheň sa už nešíri 03 - Modified: 2021-02-12 11:54:14 - Feat.: - Title: Na Slovensku objavili nový minerál. Dostal meno podľa Dobšinej
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
24. september 2023 01:30