StoryEditor

Počet mŕtvych v ruskom regióne po otrave alkoholom stúpol na 16

05.06.2023, 16:20
Autor:
ČTKČTK

Starosta Dimitrovgradu Andrej Bolšakov predtým počas dneška oznámil, že 12 ľudí cez víkend vyhľadalo lekára po tom, ako sa otrávili nebezpečnými nápojmi, ktoré teraz úrady sťahujú z obchodov.

Viac ako tri desiatky ľudí sa otrávili nekvalitným alkoholom v ruskej Uljanovskej oblasti, z toho 16 smrteľne. Oznámil to dnes miestny gubernátor. Predchádzajúce správy hovorili o šiestich mŕtvych po otrave ciderom v jednom z miest regiónu, Dimitrovgrade. Otravy sú hlásené aj z ďalších dvoch ruských regiónov: dvaja ľudia prišli o život v Samarskej oblasti, ďalší dvaja otrávení bojujú o život v autonómnej Udmurtskej republike, uviedla agentúra Interfax s odvolaním sa na úrady.

"Podľa posledných informácií sa otrávilo 35 ľudí: 25 v Dimitrovgrade, deväť v Uljanovsku a jeden v obci Novaja Malykla. Šestnásť ľudí zomrelo," napísal gubernátor Alexej Russkich na sociálnej sieti. Dodal, že o život každého z otrávených bojujú lekári. Medzi otrávenými bolo aj maloleté dievča, a tak kriminalisti vyšetrujú, ako sa dostala k alkoholu, ktorého predaj je maloletým zakázaný.

image

OPEC+ je dôležité pre stabilitu globálnych energetických trhov, tvrdí Peskov. Obmedzenie ťažby pokračuje

Starosta Dimitrovgradu Andrej Bolšakov predtým počas dneška oznámil, že 12 ľudí cez víkend vyhľadalo lekára po tom, ako sa otrávili nebezpečnými nápojmi, ktoré teraz úrady sťahujú z obchodov. Šesť z nich otrave podľahlo, ďalších šesť otrávených bojuje o život na jednotke intenzívnej starostlivosti. Dimitrovgrad sa nachádza asi 80 kilometrov východne od Uljanovska v európskej časti Ruska.

Regionálna pobočka úradu na ochranu zdravia spotrebiteľov Rokonzumnadzor vtedy uviedla, že v celej Uljanovskej oblasti sa celkovo 14 ľudí otrávilo rozlievaným nápojom Mister Cider, osem z nich otravu neprežilo.

Otravy vyšetrujú kriminalisti, ktorí podľa médií zadržali nemenovaného podnikateľa zo Samarskej oblasti, ktorý podozrivé pitie vyrobil a do regiónu doviezol. V Samarskej oblasti úrady preverujú zásoby liehovín vo všetkých obchodoch a skladoch, zatiaľ čo na cestách policajné hliadky zastavujú a kontrolujú kamióny.

image

Podobné prípady nie sú v Rusku zriedkavosťou, často súvisia s domácou výrobou alkoholu. Ľudia totiž hľadajú lacnejšie varianty vodky predávanej v obchodoch. Do médií sa zvyčajne správy o otravách dostanú iba v prípade väčšieho počtu obetí. Napríklad v októbri 2021 si otravy metanolom vo Sverdlovskej oblasti a jej správnom stredisku Jekaterinburgu vyžiadali najmenej 35 obetí na životoch. Úmrtie sa spájalo s konzumáciou podomácky vyrobeného alkoholu. V Orenburskej oblasti pri hraniciach s Kazachstanom v rovnakom čase prišlo o život tiež 35 ľudí, ktorí predtým tiež požili alkohol s metanolom.

01 - Modified: 2023-09-23 21:11:45 - Feat.: - Title: Lavrov nazval Západ „ríšou klamstiev“, mierový plán a obilnú dohodu nerealistickými 02 - Modified: 2023-09-23 15:33:39 - Feat.: - Title: V Nórsku zatkli bývalého veliteľa wagnerovcov za pokus vrátiť sa do Ruska. Nedorozumie, tvrdí jeho právnik 03 - Modified: 2023-09-23 14:55:45 - Feat.: - Title: V Nemecku dostalo azyl 90 ruských zbehov, podľa ľavice sú úrady príliš reštriktívne 04 - Modified: 2023-09-23 15:44:36 - Feat.: - Title: V Mali havarovalo lietadlo ruskej výroby Il-76. Úrady popierajú, že patrilo wagnerovcom 05 - Modified: 2023-09-23 06:05:48 - Feat.: - Title: Spojenci avizujú opatrenia proti dodávke zbraní medzi Ruskom a KĽDR
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
24. september 2023 00:16