StoryEditor

Štátna poisťovňa a Bory budú o rozšírení zazmluvnenia ešte rokovať

05.06.2023, 14:56
Autor:
TASRTASR

Generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko potvrdil, že ďalšie žiadosti o rozšírenie zmluvnej zdravotnej starostlivosti sa budú postupne prehodnocovať.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa bude pokračovať v rokovaniach o rozšírení zmluvnej zdravotnej starostlivosti.

Vyplýva to z vyjadrenia ministra zdravotníctva Michala Palkoviča po pondelkovom rokovaní s riaditeľmi Univerzitnej nemocnice Bratislava, Nemocnice Bory a VšZP.

"Znova sa stretneme približne takto o týždeň s tým, že medzičasom prebehnú rokovania medzi Asociáciou nemocníc Slovenska a Asociáciou štátnych nemocníc SR. Ten dôvod je, aby sme vedeli identifikovať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na zabezpečenie ústavnej zdravotnej starostlivosti v Boroch. Je to vec, samozrejme, ktorá nebude trvať krátko," povedal Palkovič.

Generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko potvrdil, že ďalšie žiadosti o rozšírenie zmluvnej zdravotnej starostlivosti sa budú postupne prehodnocovať.

"Nie však pod vplyvom mediálneho tlaku, ale v závislosti od naplnenosti siete v Bratislave a na základe potrieb ďalších regiónov, aby sa poistencom z iných miest neznižovala dostupnosť zdravotnej starostlivosti v dôsledku presunu lekárov do Nemocnice Bory," vyhlásil. Poukázal tiež na to, že väčšina ambulancií v Nemocnici Bory je zazmluvnená.

Minister v súvislosti so spustením pôrodnice v Nemocnici Bory poznamenal, že je otvorená aj pre poistenky štátnej poisťovne, pretože neodkladná zdravotná starostlivosť sa hradí v plnej výške.

"Dali sme si časové obdobie do konca júla na to, aby sme zmapovali, aký bude záujem a aké budú aj finančné možnosti, ktoré bude musieť uhrádzať VšZP, a teda vieme lepšie plánovať ústavný typ takejto ústavnej zdravotnej starostlivosti," priblížil.

Na rokovaní sa podľa Palkoviča obe strany dohodli aj na zastavení klamlivých reklám.

"Poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bory sme na rokovaní vyzvali k okamžitému zastaveniu mediálneho tlaku a k zastaveniu šírenia klamlivých reklám a informácií, ktoré účelovo, no zbytočne vyvolávajú paniku medzi našimi poistencami a širokou verejnosťou," dodal Strapko.

 

01 - Modified: 2023-09-28 12:53:09 - Feat.: - Title: Slovenský startup elv.ai má nového klienta. Dohodol sa na spolupráci v najväčšou zdravotnou poisťovňou 02 - Modified: 2023-09-24 22:00:00 - Feat.: - Title: Nové praktiky v ružinovskej nemocnici: matky sa pred pôrodom musia registrovať, výnimku majú dve skupiny 03 - Modified: 2023-09-13 08:40:05 - Feat.: - Title: VIDEO Česká väznica plná pervitínu sa objaví v sérii na Netflixe. Tá ukazuje najtvrdšie väzenia na celom svete 04 - Modified: 2023-09-06 14:07:32 - Feat.: - Title: V rámci šiestej etapy projektu Bory Bývanie v Bratislave majú postaviť 324 bytov 05 - Modified: 2023-08-23 22:00:00 - Feat.: - Title: Nová závislosť Slovákov? Počet užívateľov liekov na spanie sa zdvojnásobil, problém zaspať je čoraz častejší
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. október 2023 23:24