StoryEditor

Mesto Bojnice založí obchodnú spoločnosť, na starosti bude mať parkovanie

01.06.2023, 09:06
Autor:
TASRTASR

Firma bude mať imanie vo výške 5000 eur, jediným spoločníkom bude mesto Bojnice. V orgánoch spoločnosti budú pôsobiť poslanci i odborní zamestnanci mesta.

Správu parkovacieho systému v Bojniciach bude mať na starosti nová mestská obchodná spoločnosť. V predmete činnosti Služieb mesta Bojnice s.r.o. bude i nakladanie s iným ako nebezpečným odpadom či správa rekreačných zariadení. Založenie firmy a ďalšie súvisiace náležitosti schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

"Novú obchodnú spoločnosť mesto zakladá pre spustenie parkovacej politiky v našom meste," uviedla viceprimátorka Antónia Kováčová Píšová.

Mestská spoločnosť bude mať v predmete i činnosti, ktoré v súčasnosti zabezpečuje príspevková organizácia mesta Technické služby, podľa Kováčovej Píšovej sa na začiatku však zameria len na projekt parkovania. "Spolu s kolegom Michalom Lekýrom sme sa zúčastnili konferencie parkovacej politiky v Bratislave a približne rok a pol trvalo, kým sa zžila verejnosť s parkovacou politikou a kým táto začala nejakým spôsobom fungovať. Na začiatku je to tak len parkovanie a do budúcna uvidíme," priblížila s tým, že TS tak zostávajú fungovať naďalej v bežnom režime.

Firma bude mať imanie vo výške 5000 eur, jediným spoločníkom bude mesto Bojnice. V orgánoch spoločnosti budú pôsobiť poslanci i odborní zamestnanci mesta. Konateľom firmy bude Radovan Mik. "Ide o pána, ktorý riešil spúšťanie rôznych projektov, má v tomto skúsenosti. Je tiež poslancom v meste Partizánske," ozrejmila Kováčová Píšová.

Otázku parkovacej politiky intenzívnejšie rieši mesto, ktoré je turistickým centrom hornej Nitry, už od roku 2018. Vypracovať dalo dávnejšie i projekt, otáznym zostal vtedy prevádzkovateľ systému. "Parkovacia politika je nutnosť, ktorú dnes majú mestá s určitým počtom obyvateľov. Je to nutnosť, ktorú vidíme dnes na uliciach v meste a v mnohých prípadoch to už zachádza do extrému, hlavne počas letnej turistickej sezóny," skonštatoval Lekýr.

Radnica podľa neho zabezpečila v tomto období aktualizáciu projektu, a to v nadväznosti na zmenu vyhlášky, opäť bola vytvorená komisia a boli pripomienkované i jednotlivé problematické zóny. "Celé sme to znovu prešli, pripravili. Politiku budeme teraz dávať do praxe postupne tak, ako budeme stíhať. Sú pripravené štyri zóny, centrum mesta, Čampurka, Lúčky a okolité ulice, ako i okolie školy," dodal.

Samospráva verí, že parkovací systém spustí ešte v tomto roku po letnej turistickej sezóne, avizovala viceprimátorka.

01 - Modified: 2023-07-24 22:00:57 - Feat.: - Title: Výhľad na vežičky zámku aj zoo. Ministrova manželka kreslí v Bojniciach miliónové plány 02 - Modified: 2023-06-27 11:56:38 - Feat.: - Title: Mesto Bojnice chce zaviesť parkovací systém budúci rok 03 - Modified: 2023-04-27 08:17:53 - Feat.: - Title: Zranení baníci hospitalizovaní v bojnickej nemocnici sú pri vedomí 04 - Modified: 2023-04-11 08:03:42 - Feat.: - Title: Mesto Bojnice stále nenašlo dodávateľa moderných technológií, chce riešiť ich časť 05 - Modified: 2023-04-07 21:06:42 - Feat.: - Title: Veľká noc v bojnickej zoo bude v znamení hľadania, inšpiráciou je príbeh doda
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
27. september 2023 00:26