StoryEditor

O výstavbu univerzitnej nemocnice v Martine neprejavil nikto záujem

15.05.2023, 14:49
15.05.2023, 15:00
Autor:
TASRTASR

Do vyhláseného tendra nepredložila ponuku žiadna stavebná firma.

O výstavbu Univerzitnej nemocnice sv. Martina v Martine neprejavil nateraz nikto záujem. Do vyhláseného tendra nepredložila ponuku žiadna stavebná firma.

Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Martin Katarína Kapustová informovala, že do dvoch týždňov verejné obstarávanie zopakujú.

Doplnila, že v prípravných trhových konzultáciách sa prihlásilo deväť relevantných stavebných firiem. "Vo vyhradenom termíne sme však nedostali žiadnu ponuku. Počas verejného obstarávania sme zodpovedne odpovedali na všetky doplňujúce otázky potenciálnych uchádzačov, ktoré z ich strany indikovali seriózny záujem zúčastniť sa na súťaži," skonštatovala.

"Úspechu procesu verejného obstarávania v poslednej fáze, žiaľ, nepomohla negatívna medializácia zdravotníckych projektov v pláne obnovy a odolnosti v ostatných týždňoch. Rovnako mu nepomohla ani celková nestabilná politická situácia na Slovensku," podotkla Kapustová.

Vedenie nemocnice s projektovým tímom podľa nej vzniknutú situáciu hĺbkovo analyzovalo a rozhodlo sa zopakovať verejné obstarávanie.

Ďalšie procesné kroky chce konzultovať so zriaďovateľom a s Národnou implementačnou a koordinačnou agentúrou pre Plán obnovy a odolnosti SR. "Slovenskí pacienti, ako aj zdravotníci potrebujú nové nemocnice. Preto budeme pokračovať v projekte novej nemocnice tak, aby sme minimalizovali jeho prípadné omeškanie," dodala hovorkyňa UNM.

Nová nemocnica v Martine má mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť. Samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vzniknúť má 660 lôžok.

Náklady sa odhadujú na 330 miliónov eur bez DPH. Výstavba bude financovaná ako investičný projekt z Plánu obnovy a odolnosti SR. Prvých pacientov by nemocnica mohla privítať v roku 2026.

01 - Modified: 2023-05-18 15:20:24 - Feat.: - Title: Nemocnice z plánu obnovy sa musia prispôsobiť realite 02 - Modified: 2022-12-15 10:18:35 - Feat.: - Title: Lengvarského rezort nevidí dôvod na oneskorenie výstavby nemocnice v Martine
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
02. jún 2023 13:09