Vegas zdolalo Edmonton 5:2 a postúpilo do finále konferencie NHL

15.05.2023, 07:30

Vegas rozhodli o triumfe v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0 a otočili v nej z 1:2 na 4:2. Všetky tri góly v prostrednej časti zaznamenal Jonathan Marchessault, ktorého vyhlásili za muža zápasu.

Hokejisti Vegas Golden Knights sa prebojovali do finále Západnej konferencie zámorskej NHL. V šiestom stretnutí 2. kola play off vyhrali na ľade Edmontonu Oilers 5:2 a celú sériu 4:2 na zápasy. V konferenčnom finále narazia na lepšieho z dvojice Dallas - Seattle (3:3 na zápasy).

Hostia rozhodli o triumfe v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0 a otočili v nej z 1:2 na 4:2. Všetky tri góly v prostrednej časti zaznamenal Jonathan Marchessault, ktorého vyhlásili za muža zápasu. Výborný výkon predviedol aj brankár Adin Hill, keď kryl 38 zo 40 striel Oilers.

Na domácu bránku ich smerovalo iba 22. Edmonton sa v tretej tretine ešte snažil znížiť, no Hilla už neprekonal a v závere inkasoval do prázdnej bránky z hokejky Williama Karlssona.

Úvodné tri góly padli v úvodných troch minútach. Už po 24 sekundách otvoril skóre hosťujúci Reilly Smith, no o ďalších 31 vyrovnal Connor McDavid a v čase 2:43 otočil skóre Warren Foegele.

Domáci kapitán ukončil play off s 20 bodmi ako priebežný líder produktivity, Leon Draisaitl bol druhý s 18 bodmi a najlepší strelec s 13 gólmi. Podľa agentúry dpa by teoreticky mohol posilniť Nemecko na prebiehajúcich majstrovstvách sveta.

2. kolo play off NHL - semifinále Západnej konferencie - 6. zápas:

Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights 2:5

/konečný stav série: 2:4, postúpilo Vegas/

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
20. apríl 2024 11:16