Rozhodca, ktorý pískal kľúčový duel DAC - Slovan, dostal šesťzápasový trest. Urobil dve vážne chyby

11.05.2023, 17:11

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu potrestala na svojom zasadnutí arbitra Filipa Glovu pozastavením nominácie na šesť stretnutí.

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu potrestala na svojom zasadnutí arbitra Filipa Glovu pozastavením nominácie na šesť stretnutí. V tejto sezóne si už nezapíska. Uviedol to predseda komisie Marián Ružbarský.

Komisia dospela k záveru, že Glova sa v minulotýždňovom šlágri nadstavbovej časti Fortuna ligy DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava (2:3) dopustil dvoch závažných chýb. "Hodnotili sme jeho výkon a kontrolovali viaceré sporné verdikty. V 12. minúte nesprávne neuznal gól Slovana pre údajnú ruku Vernona De Marca, ktorá bola v prirodzenej polohe. V 60. minúte zasa neodpískal penaltu v prospech DAC po ruke Lucasa Lovata, ktorá bola v zakázanej polohe vzadu za telom. Rozhodca zlyhal na obe strany, preto sme mu pozastavili nomináciu na šesť zápasov," vysvetlil pre TASR Ružbarský.

KR SFZ postupovala pri vynesení verdiktu rovnako ako v marci v prípade rozhodcu Martina Dohála. Tomu pozastavili činnosť na šesť zápasov za chybný verdikt v nadstavenom čase druhého polčasu stretnutia 1. kola nadstavbovej časti skupiny o titul medzi Banskou Bystricou a Dunajskou Stredou (2:3). "Rozhodca Glova už v tejto sezóne nebude rozhodovať v zostávajúcich troch kolách Fortuna ligy, ani v barážových dueloch a zápasoch 2. ligy," dodal Ružbarský.

01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-13 22:08:18 - Feat.: - Title: Podbrezová vyhrala na ihrisku Slovana a postúpila do semifinále 03 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 04 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 05 - Modified: 2024-02-15 20:19:22 - Feat.: - Title: Rozdiel triedy. Slovan na rakúskeho vicemajstra nestačil, v Grazi prehral o tri góly
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
25. apríl 2024 01:46