StoryEditor

Medveď pri Višňovom zaútočil na dvoch ľudí

01.05.2023, 21:40
Autor:
TASRTASR

Muži dohľadávali postreleného diviaka v remízke, odkiaľ medveď zaútočil najprv na lesníka. Neskôr útok zopakoval aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil.

Medveď v pondelok ráno zaútočil na dvoch ľudí v lokalite Zadné pole pri obci Višňové v okrese Žilina. Oboch ošetrili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a sú mimo ohrozenia života. Informovala manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody  Kristína Bocková. Ochranári v danej lokalite vyzývajú na zvýšenú opatrnosť.

"Muži dohľadávali postreleného diviaka v remízke, odkiaľ medveď zaútočil najprv na lesníka. Neskôr útok zopakoval aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil," spresnila Bocková. Obaja boli podľa jej slov ošetrení v nemocnici a jeden z nich zostal hospitalizovaný na pozorovanie.

Miesto útoku sa nachádza v remízke na hranici Predného a Zadného poľa, kde medveď pravdepodobne odpočíval. V lokalite vykonal obhliadku aj Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody. "Na mieste boli nájdené pobytové znaky, ktoré potvrdili prítomnosť tejto veľkej šelmy. Približná vzdialenosť od obce Višňové je 800 metrov," ozrejmila.

Medveď je pravdepodobne postrelený a môže byť preto agresívny a pre náhodných okoloidúcich nebezpečný. Zásahový tím oblasť útoku monitoruje s cieľom predísť prípadným ďalším stretom. O incidente upovedomili políciu aj starostku obce Višňové.

Tá vyzvala ľudí, aby v lokalite zvýšili opatrnosť. "V záujme vlastného bezpečia zvážte návštevnosť Višňovskej doliny a širšieho okolia," povedala na sociálnej sieti. 

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 22:09