StoryEditor

V úsilí vyšetriť vraždu Róberta Remiáša nemôžeme poľaviť, apeluje Heger

29.04.2023, 15:29
Autor:
TASRTASR

"Svedok únosu syna prezidenta Michala Kováča už neprehovorí, ale pravda nesmie zostať umlčaná," skonštatoval na sociálnej sieti dočasne poverený premiér.

V úsilí vyšetriť vraždu Róberta Remiáša a postaviť vinníkov pred súd nemôžeme poľaviť. Uviedol to dočasne poverený premiér Eduard Heger v súvislosti s 27. výročím vraždy Remiáša. Vyjadril tiež podporu jeho matke Anne Remiášovej.

"Jeho smrť nám ukázala, že štátna moc v zlých rukách môže byť spolupáchateľom vraždy mladého človeka a vie zmariť dokazovanie spravodlivosti. Svedok únosu syna prezidenta Michala Kováča už neprehovorí, ale pravda nesmie zostať umlčaná," skonštatoval na sociálnej sieti. Prípad vraždy Daniela Tupého, z ktorej polícia v marci obvinila Adama P., nám podľa Hegera dáva nádej, že spravodlivosť si nájde cestu. 

Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom. Polícia jeho vraždu stále vyšetruje.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 09:11