StoryEditor

Zelenskyj volá po sprísnení sankcií voči Rusku. Moskva pokračuje v ostreľovaní civilných objektov

26.04.2023, 06:59
Autor:
ČTKČTK

Po útoku v meste Kupjansk prišli o život dvaja ľudia a ďalších desať bolo zranených.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po ruskom ostreľovaní civilných objektov v pravidelnom večernom príhovore požadoval pritvrdenie sankcií proti Moskve. Príslušný dokument podľa neho vypracovala medzinárodná expertná skupina.

„Národopisné múzeum a okolité domy sa stali cieľom teroristov," povedal Zelenskyj o raketovom útoku na mesto Kupjansk na severovýchode Ukrajiny. V utorok ráno tam prišli o život dvaja ľudia a ďalších desať bolo zranených. Teraz je podľa Zelenského potrebné sprísniť sankcie.

„Tento sankčný dokument bude ležať na písacích stoloch všetkých dôležitých vedúcich osobností sveta - tak v politike, ako aj vo verejnosti a hospodárstve," povedal Zelenskyj. Sankcie sú podľa neho namierené proti ruskému ropnému a plynovému sektoru, ale tiež proti jadrovému priemyslu a postihujú aj tých, ktorí Rusku pomáhajú v obchádzaní už existujúcich sankcií.

Ukrajinský prezident sa tak odvolával na „Action Plan 2.0", ktorý v utorok predstavil šéf prezidentskej kancelárie Andrij Jermak. Dokument okrem iného predpokladá zníženie cenového stropu pri ruskej rope zo 60 na 45 dolárov za barel.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 02:30