StoryEditor

Vo veku 25 rokov zomrel známy juhokórejský spevák Moonbin

19.04.2023, 23:20
Autor:
ČTKČTK

Úmrtie speváka na svojom twitterovom účte potvrdilo aj hudobné vydavateľstvo Fantagio. 19. apríla nás náhle opustil člen skupiny Astro Moon Bin a stal sa hviezdou na oblohe, uviedlo vydavateľstvo.

Vo veku 25 rokov zomrela juhokórejská K-Popová hviezda Moonbin, napísala agentúra AFP. Spevák, herec, tanečník a model bol členom chlapčenskej skupiny Astro. Podľa juhokórejskej polície bol Moonbin, vlastným menom Moon Bin (Mun Pin), dnes večer miestneho času nájdený mŕtvy vo svojom byte v Soule, objavil ho jeho manažér.

Úmrtie speváka na svojom twitterovom účte potvrdilo aj hudobné vydavateľstvo Fantagio. "19. apríla nás náhle opustil člen skupiny Astro Moon Bin a stal sa hviezdou na oblohe," uviedlo vydavateľstvo. Ako dodalo, v súvislosti s jeho smrťou prežívajú "veľký smútok a šok".

Agentúra Jonhap s odvolaním sa na miestnu políciu uviedla, že si Moonbin podľa všetkého sám zobral život. Presnú príčinu smrti ale určí až pitva. Vydavateľstvo Fantagio vo svojom vyhlásení požiadalo všetkých, aby sa "zdržali špekulatívnych správ" a umožnili spevákovej rodine "v pokoji sa s ním rozlúčiť".

Moonbin pracoval ako model a herec, v roku 2016 potom debutoval s chlapčenskou skupinou Astro. Ako uviedol server People, šestica vydala tri albumy, tento rok v marci potom skupinu opustil jeden z členov, Rocky.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
03. jún 2023 03:30