StoryEditor

Kritické ochorenia patria k najžiadanejším druhom pripoistenia

16.04.2023, 10:07
Autor:
TASRTASR

Ak kvôli vážnemu ochoreniu človek nedokáže pracovať, finančná situácia jeho rodiny sa výrazne skomplikuje. Príjmy klesnú, výdavky kvôli náročnej liečbe naopak stúpnu.

Poisťovne v rámci životného poistenia ponúkajú rôzne pripoistenia, jedným z najžiadanejších je pripoistenie kritických chorôb. Ľuďom môže finančne pomôcť po diagnostikovaní onkologických, srdcovo-cievnych, duševných a ďalších závažných ochorení, ktoré sa na Slovensku objavujú najčastejšie.

"Kritické ochorenia patria k najdôležitejším a zároveň najžiadanejším pripoisteniam, o ktoré sa Slováci v posledných rokoch intenzívne zaujímajú, aj vzhľadom k ich vysokému a rastúcemu výskytu. Drvivá väčšina poistných plnení putuje klientom s onkologickými ochoreniami, za nimi zväčša nasledujú ochorenia srdcovo-cievnej sústavy, Parkinsonova choroba alebo skleróza multiplex," priblížil riaditeľ pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Patrik Szabó.

Ak kvôli vážnemu ochoreniu človek nedokáže pracovať, finančná situácia jeho rodiny sa výrazne skomplikuje. Príjmy klesnú, výdavky kvôli náročnej liečbe naopak stúpnu.

Plnenie zo životného poistenia pomáha vykryť výpadok príjmu, náklady na nadštandardnú zdravotnú starostlivosť či rekonvalescenciu.

"Vo väčšine poisťovní si kritické ochorenia viete poistiť na poistné sumy od 5-tisíc eur do 150-tisíc eur, v niektorých poisťovniach aj na vyššie sumy. Túto sumu potom poisťovňa vyplatí po diagnostikovaní ochorenia," vyčíslil Szabó.

Zo štatistík vyplýva, že do dvoch rokov sa človek z kritickej choroby vylieči, alebo je potom ochorenie dlhotrvajúce. Preto by si ľudia mali podľa odborníka kritické ochorenia poistiť najmenej na 24-násobok čistého mesačného príjmu.

Životné poistenie sa v rôznych poisťovniach líši nielen cenou, ale aj počtom kritických ochorení a podmienkami, za akých vyplácajú peniaze. Výška mesačného poistného je veľmi individuálna. Môže to byť 20 eur, ale aj 100 eur. Závisí od konkrétnych požiadaviek aj finančných možností klienta. Odvíja sa od výšky poistných súm či komplexnosti poistenia.

"Kritické ochorenia patria k veľkým rizikám ako je smrť, invalidita a trvalé následky. Okrem nich sa ľudia často poisťujú aj na tzv. malé riziká, ako sú denné odškodné, PN, OČR, chirurgický zákrok a iné. Každé jedno pripoistenie má svoj význam a každý klient môže potrebovať iný typ pripoistenia v závislosti od svojej situácie. Je rozdiel, či ide o živiteľa rodiny s hypotékou, o mamičku na materskej alebo o seniora," dodal Szabó.

01 - Modified: 2023-05-28 22:00:00 - Feat.: - Title: Financovanie rekonštrukcie domu alebo bytu. Kedy využiť spotrebný úver a kedy americkú hypotéku? 02 - Modified: 2023-05-23 13:00:00 - Feat.: - Title: Poplatky, poplatky, z každej strany samé poplatky, naše zdravotníctvo je vraj neudržateľné bez poplatkov pre pacienta 03 - Modified: 2023-05-21 13:23:07 - Feat.: - Title: Plán obnovy je v ešte horšom stave, než som si myslel, tvrdí Ódor. Pracujú so scenárom B a C 04 - Modified: 2023-05-20 08:06:59 - Feat.: - Title: Pre vysokú infláciu siahlo takmer 44 percent Slovákov na finančnú rezervu, boja sa aj o zamestnanie 05 - Modified: 2023-05-16 17:59:48 - Feat.: - Title: Prebytok bežného účtu platobnej bilancie Poľska v marci vzrástol, zaostal však za očakávaniami
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. jún 2023 09:12