StoryEditor

Študentovi, ktorý hádzal vajcia na kráľa Karola III., udelili trest

14.04.2023, 22:11
Autor:
TASRTASR

Patrik Thelwell hodil najmenej päť vajec smerom na kráľa počas jeho stretnutia s verejnosťou v Yorku. Porušenie zákona odmietol s tým, že použitie mierneho násilia bolo zákonné, pretože išlo o sebaobranu proti násiliu zo strany štátu.

Študenta, ktorý vlani v novembri hádzal na britského kráľa Karola III. vajcia, v piatok uznali za vinného z ohrozovania. Udelili mu trest 100 hodín verejnoprospešných prác. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Patrik Thelwell (23) hodil najmenej päť vajec smerom na kráľa počas jeho stretnutia s verejnosťou v meste York na severovýchode Anglicka. Thellwell porušenie zákona odmietol a na súde tvrdil, že použitie miernej úrovne násilia bolo zákonné. Išlo podľa jeho slov o sebaobranu proti násiliu zo strany štátu.

Sudca v Yorku ho však uznal za vinného a uviedol, že Thelwell mal v úmysle vyvolať u kráľa presvedčenie, že bezprostredné nezákonné násilie bude použité proti nemu. Dostal trest 100 hodín verejnoprospešných prác bez nároku na odmenu.

Kráľ a jeho manželka Kamila boli 9. novembra v Yorku, aby odhalili sochu kráľovnej Alžbety II. v miestnej katedrále. Alžbeta II. zomrela vlani v septembri a kráľom sa stal jej najstarší syn Charles, ktorý prijal meno Karol III.

Thelwell počas útoku údajne kričal, že "táto krajina bola postavená na krvi otrokov" a "nie je to môj kráľ". Polícia ho neskôr zadržala.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
29. máj 2023 18:42