Klimatický aktivista uviazol na vozovke diaľnice A7 a zablokoval severný vjazd do tunela v Hamburgu. FOTO: TASR/DPA
StoryEditor

Environmentálni aktivisti zablokovali mosty a tunel v Hamburgu

06.04.2023, 15:54
Autor:
TASRTASR

Podľa fotografa agentúry DPA vozovku smerom do Flensburgu a Kielu blokovalo nákladné auto. Polícia ju musela uzavrieť, aby ho odtiahla.

Environmentálni aktivisti z organizácie Last Generation (Posledná generácia) zablokovali vo štvrtok tri hlavné dopravné ťahy v severonemeckom meste Hamburg. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

Jedna z blokád sa začala krátko pred deviatou hodinou v diaľničnom tuneli pod riekou Labe, polícia však neposkytla bližšie informácie.

Podľa fotografa agentúry DPA vozovku smerom do Flensburgu a Kielu blokovalo nákladné auto. Polícia ju musela uzavrieť, aby ho odtiahla. Jeden z aktivistov sa pokúsil prilepiť k asfaltu, no policajti ho odviedli. Doprava smerom na Hannover nebola obmedzená.

Ďalší piati členovia Last Generation sa prilepili k ceste pred mostom cez Labe. Polícia aktivistom zabránila urobiť to isté pred ďalším mostom cez túto rieku, no bolo nutné dočasne uzavrieť jeden jazdný pruh.

"Odkaz je jasný: Musíme zatiahnuť za záchrannú brzdu, pretože ak budeme takto pokračovať, zabije nás to... Bez radikálnej zmeny nebudeme len oplakávať zopár dovolenkových destinácií, ale budeme čeliť kolapsu našej ekonomiky, zásobovania potravinami a v konečnom dôsledku aj našej demokracie," uviedli aktivisti.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 13:01