StoryEditor

Nórsko s Dánskom sa dohodli na pomoci pre Ukrajinu. Krajine pošlú 8-tisíc kusov delostreleckej munície

03.04.2023, 20:37
Autor:
TASRTASR

Podľa dánskeho ministra obrany je táto spolupráca s Nórskom "dôležitým príkladom" pokračujúcej vojenskej pomoci krajín EÚ a NATO Ukrajine.

Nórsko a Dánsko sa dohodli, že Ukrajine spoločne poskytnú 8-tisíc kusov delostreleckej munície kalibru 155 mm. Oznámilo to v pondelok nórske ministerstvo obrany, informuje TASR na základe správy televízie Sky News.

Nórsky minister obrany Björn Arild Gram povedal, že Kyjev delostreleckú muníciu "veľmi potrebuje" a Oslo je odhodlané mu v tomto smere pomôcť, ako bude môcť.

Oslo súhlasilo s darovaním delostreleckých granátov zo zásob svojej armády, zatiaľ čo Kodaň poskytne rozbušky, pohonné látky a zápalné náplne, spresnil nórsky rezort obrany.

Podľa dánskeho ministra obrany Troelsa Lunda Poulsena je takáto spolupráca s Nórskom "dôležitým príkladom" pokračujúcej vojenskej pomoci krajín EÚ a NATO Ukrajine.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa obom krajinám za sľúbenú dodávku munície poďakoval. "Včasná pomoc od našich partnerov je kľúčom k tomu, aby sme sa priblížili k nášmu spoločnému víťazstvu!" napísal na Twitteri.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. jún 2023 00:21