StoryEditor

Meteorológovia varujú pred poľadovicou či silným vetrom, vydali výstrahy

03.04.2023, 08:55
Autor:
TASRTASR

Na severe Slovenska sa v pondelok ráno očakáva aj tvorba snehových jazykov a závejov.

Na viacerých miestach Slovenska sa môže v pondelok vyskytnúť silný vietor či poľadovica. V severných oblastiach sa môžu tvoriť záveje a snehové jazyky. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre viaceré okresy výstrahy prvého stupňa. V Michalovciach zase treba počítať s rizikom povodní.

Výstrahy prvého stupňa pred vetrom na horách platia pre okresy Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Brezno a Banská Bystrica. Veternejšie bude aj mimo hôr. So silným vetrom treba počítať vo viacerých okresoch Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického, Trenčianskeho, Prešovského a Košického kraja.

Na severe Slovenska sa v pondelok ráno očakáva aj tvorba snehových jazykov a závejov. Meteorológovia upozorňujú tiež na poľadovicu, ktorá sa môže tvoriť vo viacerých okresoch Banskobystrického, Prešovského, Košického a Žilinského kraja. Na viacerých miestach Slovenska sa od pondelka večera očakáva mráz, čo predstavuje ohrozenie pre vegetáciu.

V Michalovciach trvá naďalej hydrologická výstraha druhého stupňa pred povodňou. Predbežne platí do utorka 4. apríla do 10.00 h. "Vzhľadom na hydrologickú situáciu na ukrajinskej časti povodia je predpoklad vzostupu vodnej hladiny na toku Latorica," priblížil Slovenský hydrometeorologický ústav. Hydrologická výstraha prvého stupňa platí aj pre okres Trebišov bez Roňavy.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
30. máj 2023 03:25