StoryEditor

Národná rada sa postavila proti uzneseniu Europarlamentu k vražde na Zámockej

28.03.2023, 17:51
Autor:
TASRTASR

Poslanci Europarlamentu v októbri v prijatom nezáväznom uznesení reagovali na teroristický útok v Bratislave a vyzvali slovenskú vládu, aby dosiahla zmysluplný pokrok pri ochrane LGBTI+ osôb.

Slovensko nesúhlasí s hodnotením situácie v uznesení Európskeho parlamentu EP v súvislosti s postavením LGBTI+ osôb u nás. Individuálne prejavy násilia i zločinov z nenávisti nie je možné pripísať na zodpovednosť celej spoločnosti, jej politickým predstaviteľom, cirkvám, náboženským spoločnostiam a iným spoločenským inštitúciám. Vyplýva to z uznesenia Národnej rady NR SR, ktoré v utorok odobrili poslanci.

Uznesenie EP považujú poslanci za nekorektné, nepravdivé a zavádzajúce. "Vyhlasuje za rovnako narúšajúce spoločenský zmier a za necitlivé nielen nenávistné prejavy voči menšinám, ale aj necitlivé presadzovanie ideológií, ktoré sú v rozpore s demokratickými princípmi našej krajiny a tiež v rozpore s kultúrnym dedičstvom našich predkov v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva," píše sa v uznesení, ktoré predložili poslankyne Anna Andrejuvová a Anna Záborská (obe OĽANO).

Zároveň pripomenuli, že Národná rada SR prijala krátko po útoku na LGBTI+ osoby uznesenie, v ktorom teroristický útok odsúdila.  

Poslanci EP v októbri minulého roka v prijatom nezáväznom uznesení reagovali na udalosti v Bratislave, kde krajne pravicový ozbrojený radikál zavraždil dvoch mladých mužov, a vyzvali slovenskú vládu, aby dosiahla zmysluplný pokrok pri ochrane LGBTI+ osôb. Uznesenie však nepodporili všetci slovenskí europoslanci.

01 - Modified: 2022-11-10 10:55:31 - Feat.: - Title: Mal byť inšpiráciou vraha z Teplárne. Extrémista Slovakbro dostal trest šesť rokov vo väzení 02 - Modified: 2022-10-20 22:07:58 - Feat.: - Title: Mikulec avizoval navýšenie počtov preventistov. Podľa Sakovej je nutné viac riešiť nenávistné komentáre
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 17:16